NukeBoards - Kreatywność przede wszystkim
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  DownloadDownload
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
[Bitwa NB] 32
Autor Wiadomość
Fadex 
Legenda
#4; #12; #18; #20; #21; #27


Główny edytor: MMF2 Dev
Pojedynki: nie
Posty: 1773

51612 Prestiż
Wysłany: 01-07-2013, 16:17   

Oto oficjalne podsumowanie trzydziestej drugiej Bitwy NukeBoards!

Do udziału zostało zakwalifikowane 6 prac, w tym:

Rozpoczynamy głosowanie! Przypomnę tylko reguły;
Przed oddaniem głosu należy zapoznać się ze wszystkimi produkcjami. Proszę o pisanie poniżej komentarzy i głosowanie w systemie 3-2-1, tj. 3 punkty na jednego zawodnika, 2 na innego i 1 na następnego. Wszystkie punkty muszą być przydzielone i odbiorca punktów nie może się powtarzać w jednym zestawieniu. Nie można głosować na siebie.

Najlepiej aby wraz z oddanymi głosami zostawić krótki komentarz skąd taki a nie inny wybór, jednak nie jest to wymagane. Po głosowaniu trwającym kilka dni wyłonimy zwycięzcę.

Powodzenia!
 
 
     
Aha 
TenKtóregoImieniaNie WolnoWymawiaćDobrze


Główny edytor: Fusion 2.5
Posty: 340

18611 Prestiż
Wysłany: 01-07-2013, 16:39   

3 - Strzelec - Skoki do Wody - zdecydowanie najlepiej wykonana praca, świetny pomysł na grę
2 - Blablarobiegry - Woda kontra Ogień - spoczko gameplay
1 - Wackyjackie - Captain's Log - bo ładnie wygląda? Bo nie ma właściwie nic innego, na co bym mógł głosować? whatever

3 pozostałe prace są bez sensu :P
 
     
Wackyjackie 
Bohater
Starszy Chorąży Sztabowy Randomu


Główny edytor: MMF2 Dev
Drugi edytor: Stencyl
Pojedynki: nie
Posty: 717

36331 Prestiż
Wysłany: 01-07-2013, 17:11   

3 - Skoki do Wody - po prostu, niezła gra. Ładna grafika, fajny pomysł, ale mógł zostać bardziej urozmaicony i w sumie przyjemnie się gra. Czegoś w tym wszystkim jednak brakuje, ale gra zdecydowanie najlepsza. No i starczy tylko na chwilę, bo jak się ogarnie, to się wykręca cały czas podobne wyniki. Plus też za muzykę i ogólnie, dźwięki. Że są jakiekolwiek, to już coś ;D. Motyw wody też dobrze uwzględniony.

2 - Woda kontra Ogień - no, jakoś ujdzie, nie ma tragedii, bez szerszego komentarza, bo grałem wczoraj i średnio pamiętam ^^ '. Trochę zabugowana chyba była, miejscami. Motyw wody, no, ujdzie. Przez chwilę można pograć. Grafika nie jest tragiczna. Jest udźwiękowienie!

1 - Nie mocz mnie ogniem - bo tak :x. Chociaż w Adriana grę dłużej grałem :X. A tutaj to już w ogóle, woda wepchana tylko po to, żeby być.
_________________
 
 
     
Sunflower 
Bohaterka


Główny edytor: GameMaker
Posty: 100

29218 Prestiż
Wysłany: 01-07-2013, 18:46   

Nie działa mi gra blablarobiegry, chociaż zmieniłam nazwę na "z" (zmiana nazwy zadziałała w przypadku gry adriana i Worma, pewnie dlatego, że tam były polskie znaki). Wie ktoś, o co może chodzić? Jest to dodatkowo irytujące ze względu na to, że sądząc po komentarzach jest to jedna z niewielu gier nadesłanych na tę bitwę, w które faktycznie warto grać. ^^ "
 
     
cx 
Starszy chorąży


Główny edytor: TGF
Posty: 370

22 Prestiż
Wysłany: 01-07-2013, 19:43   

adrian09_01: sam pomysł na pracę dosyć ciekawy i oryginalny. niestety wykonanie pozostawia wiele do życzenia - przy moim sprzęcie (parametry wystarczające do pracy biurowej, podstawowych prac multimedialnych i Internetu) zwiesza się przy ukończeniu każdego poziomu. muzyka w midi w sumie też nie jest dobrym pomysłem, nie da jej się wyłączyć, a na dodatek znam tę piosenkę i jej nie znoszę :P od strony graficznej rozwiązane na miarę możliwości autora, ale naprawdę przy większym wkładzie można by było z tego spokojnie zrobić dobrą grę, która potrafiłaby pochłonąć. ale tak ogólnie, woda nie wydaje mi się, żeby aż tak się wylewała :) 3,5/10

blablarobiegry: z początku trudno było mi się połapać, o co w tej grze chodzi. grafika estetyczna, pomimo, że niewiele w niej profesjonalizmu. muzyka dobrze dopasowana, nie przeszkadza. pomimo tego gierka bardzo przeciętna (pomimo, że nie znam obecnego poziomu na scenie). 4/10

strzelec: gra prosta w zasadach, pomysłowa, pierwsza (dotychczas), która mnie zaangażowała. grafika bardzo dobrze wykonana (pomimo, że nie przepadam za pixelem). muzyka dopasowana, dźwięki jak dla mnie za głośno i dosyć nieprzyjemne (szczególnie to buczenie). 6,5/10

Wackyjackie: grałem już kiedyś w grę o podobnych zasadach, więc pod tym względem się nie popisałeś. grafika pomimo, że dobrze wykonana, nie przypadła mi do gustu. brak muzyki i dźwięku oceniam neutralnie (bo na pewno lepiej to, niż muzyka i dźwięki, których nie da się wyłączyć). poziom trudności przynajmniej na moje standardy (n00b) dosyć wysoki. pomimo tego gra nadal przeciętna. 6/10

Worm: pomysł już naprawdę oklepany (chociaż na jego podstawie powstało kilka dobrych gier - np. ta będąca prawdopodobnie flashową grą-reklamą pewnego czeskiego piwa ;) ), muzykę z willy stage naprawdę lubię (klasyk jakich mało), ale chociaż możliwość jej wyłączenia widziałbym bardzo mile. poziom trudności gry nie wzrasta wraz z graniem w nią, przez co właściwie można grać w nią do nieskończoności. oprócz tego wyłączenie gry jako oznaka przegrania nie wydaje mi się ciekawym rozwiązaniem - trzeba było chociaż proste wyniki zrobić. nad grafiką się nie napracowałeś, nie mówiąc już o menu głównym. gra sprawia wrażenie wykonanej nieestetycznie nie z powodu braku umiejętności twórcy, ale jego lenistwa - stąd też niestety tylko 1,5/10

YumohuSeyo: tak, lubię abstrakcyjny humor, stąd też tytuł przypadł mi do gustu. gra bardzo prosta pod względem zasad, ale potrafi zdobyć zainteresowanie. epic sax guy (jedyny dobry fragment w tej piosence, z której pochodzi) też jest jak najbardziej na plus, ale sprawia, że tej gry ma się zwyczajnie dość po kilku minutach. gorzej jest natomiast z estetyką wykonania - trochę pstrokacizny, trochę niestarannej grafiki (nie rozumiem przekreślonego "graj" z menu głównego w znaczeniu "wyjście"). do tego przechodzenie w lewo na początku poziomów jest zabugowane (a dokładnie wracanie z tamtego dziwnego miejsca) ;) 4,5/10

Podsumowując:
3p - strzelec
2p - Wackyjackie
1p - YumohuSeyo
 
     
dng 
Sierżant


Główny edytor: Fusion 2.5 Dev
Drugi edytor: TGF
Posty: 139

1083 Prestiż
Wysłany: 02-07-2013, 09:43   

1 miejsce: Adrian, bo dużo grałem, wspomnienia z bycia noobem-kozakiem i zrobie csa w 3d full hd

2. Wacky

3. Blablablablaqblarobię gry
_________________
www.cportal.webd.pl
 
 
     
Natie 
Bohaterka

Główny edytor: Inny
Pojedynki: nie
Posty: 380

10110 Prestiż
Wysłany: 02-07-2013, 11:38   

3 punkty Wacky! - na 2,5 godziny pracy jesteś moim mistrzem

2 punkty blablarobiegry - według mnie solidny produkt

1 punkt YumohuSeyo - lubie ten humor...
 
     
wermi 
Major
Depressive Disorder


Główny edytor: TGF
Drugi edytor: TGF
Posty: 1015

15748 Prestiż
Wysłany: 02-07-2013, 12:36   

3 pkt blablarobiegry - dobrze wykonany tower defense, przeciętna grafika.
2 pkt YumohuSeyo - super gierka, dobrze dobrana muzyka, tylko brak maski kolizji/hitboxa ;___;
1 pkt strzelec - może być, jednak nie lubię tego typu gier.
_________________


 
     
Fadex 
Legenda
#4; #12; #18; #20; #21; #27


Główny edytor: MMF2 Dev
Pojedynki: nie
Posty: 1773

51612 Prestiż
Wysłany: 02-07-2013, 12:48   

3 punkty - strzelec (Skoki do Wody) - wybija się poziomem ponad pozostałe, jest spójna i naprawdę dobrze się gra. Przydałyby się tylko jakieś urozmaicenia.

2 punkty - blablarobiegry (Woda kontra Ogień) - bo można się odstresować na moment, choć rozgrywka nie jest zbyt wybitna.

1 punkt - Wackyjackie (Captain's Log) - było już wiele razy. I słabo wykonane jeśli chodzi o silnik, ale w porównaniu z pozostałymi grami wypada nadspodziewanie dobrze. Masz ten jeden punkt.

i... Honorowe 0 punktów dla Worma, bo mimo iż gra jest słaba to przez epicką muzyczkę wciągnęła mnie na kilka razy :P
_________________
If it doesn't have to work, I can optimize any code to a runtime of zero. What's your superpower?
wat
 
 
     
Sunflower 
Bohaterka


Główny edytor: GameMaker
Posty: 100

29218 Prestiż
Wysłany: 03-07-2013, 00:00   

OK, po paru problemach, ale w końcu udało mi się zagrać we wszystkie gry. Oto moja punktacja:

3p - Skoki do Wody by Strzelec
Prosta, ale ciekawa i bardzo dopracowana gra. Musiałam trochę pomyśleć, żeby całkowicie zrozumieć mechanikę skoku (przy okazji: prawidłowe nurkowanie jest wtedy, gdy wciśnie się przycisk w dół gdy skoczek jest do góry nogami, prawda?), ale jak już się wie, co i jak, to gra się całkiem przyjemnie. Nie udało mi się co prawda wykonać więcej niż 3 skoki przed wpadnięciem na ponton czy co to tam jest, ale trudno. ;)

2p - Woda kontra Ogień by blablarobiegry
Typowa gra z rodzaju TD, choć ciekawą modyfikacją jest upływanie (hahaha!) czasu ważności wieżyczek. Znaczy się, nie licząc plazmy, w związku z czym plazma rządzi. Niestety, w sumie trochę niewiele było tej strategii jak już się porozstawiało parę szeregów plazm i nie chciało mi się czekać aż któryś ogieniek w końcu przebije się przez linię obrony. Niemniej jakiś potencjał to to ma, jakby to nieco urozmaicić mogłaby z tego być fajna gra typu Tower Defense. ^^
Przy okazji, standardowe ogieńki (jedne z pierwszych, nie te szybkie) są przeurocze. <3

1p - application 1 by Worm
Niektórzy mogą być zdziwieni tym wyborem, ale z bliżej nieznanych przyczyn ta gra szalenie mi się podoba i wciągnęła mnie w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Co z tego, że prosta, że Worm się pewnie specjalnie nie napracował (nawet nie zrobił tabeli wyników ani właściwego restartu gry >.<), że pewnie coś takiego było już wiele razy, ważne, że MUZYCZKA JEST FAJNA (tak nawiasem mówiąc, to chyba z Megamana jest, "Willy theme" albo coś takiego? O.o ")! Nawet udało mi się przetrwać do jednego zapętlenia utworku! ^_^

Pozostałe miejsca:
Nie mocz mnie ogniem by YumohuSeyo
Nieszcególna gra; czy to coś czym ruszamy to kropelki? Sax guy jest w miarę spoko, ale i tak się nie umywa do Willy'ego. Podobały mi się tajne pokoje z lewej strony ekranu, bo łatwo nimi przejść do końca jak się dostatecznie długo trzyma przycisk w lewo. Natomiast banan był chyba trochę przeterminowany.

Captain's Log by Wackyjackie
Jak na 2,5 godziny roboty to może i całkiem nieźle, ale jako gracza nie interesuje mnie specjalnie co ile powstawało. Niestety, jako, że statek jest dość powolny i szeroki, torpedy niezbyt częste a łodzie podwodne wytrzymałe, gra nie wciągnęła mnie na dłużej.

Water Energy by adrian09_01
Tutejsza fizyka to zło w czystej postaci. Nie wiedzieć czemu krople mają tendencję do odlatywania w prawo, zachodzą jakieś bardzo, bardzo dziwaczne odbicia i w ogóle nie wiadomo co się dzieje; aż czasem się zastanawiam, czy ktoś specjalnie postanowił zaimplementować mechanikę która przeczy wszelkiej intuicji i zdrowemu rozsądkowi. Fabuła... oryginalna.
 
     
strzelec 
Bohater


Główny edytor: GameMaker
Drugi edytor: Fusion 2.5 Dev
Pojedynki: być może
Posty: 12

7810 Prestiż
Wysłany: 03-07-2013, 23:44   

I jeszcze mój ranking:

3p - woda kontra ogień by blablarobiegry - właściwie od początku mój number 1. Bardzo fajny TD i do tego rozbudowana.
2p - Captain's Log by Wackyjackie - gameplay stary jak świat ale urzekła mnie ta surowa grafika :)
1p - Nie mocz mnie ogniem by YumohuSeyo - ciekawa pomysł choć detekcja kolizji to koszmar :)
 
     
Aleks 
Moderator
Wilczek


Główny edytor: GDevelop
Skype:
Posty: 636

28588 Prestiż
Wysłany: 03-07-2013, 23:59   

3p - Skoki do Wody by Strzelec
2p - Woda kontra Ogień by blablarobiegry
1p - Water Energy by adrian09_01na za dobre chęci, weź popraw się od strony graficznej.
_________________
( Przystan Ocalenie | Centaurus | Skrzydlaty Pies | WWF | Nakarm Psiaka )
 
     
pogromca909 
Głupiec


Główny edytor: MMF2 Dev
Drugi edytor: TGF
Skype:
Posty: 147

1212 Prestiż
Wysłany: 04-07-2013, 02:05   

Wybaczcie, że zwlekałem z tym.

3p Skoki do wody by strzelec
2p Woda kontra Ogień by blablarobiegry
1p Captain's Log by Wackyjackie
_________________

 
     
Sporek 
Bohater
Producent Wody w Proszku


Główny edytor: Fusion 2.5 Dev
Drugi edytor: TGF
Pojedynki: być może
Posty: 349

15764 Prestiż
Wysłany: 04-07-2013, 14:17   

To ja też ocenię, nie wiedziałem, że każdy może :D
3p - Skoki do wody, nie jest jakaś specjalna, ale jest najsolidniej wykonana.
2p Woda kontra Ogień - W sumie nie jest taka zła i zasługuje na 2 miejsce.
Ostatnie miejsce dam grze adriana :D 1p Water Energy. Nie chodzi tu o wykonanie, ale miał pomysł który mógłby się sprawdzić gdyby był lepiej wykonany.
_________________
 
     
Neoqueto 
Moderator
Akcelerator


Główny edytor: Fusion 2.5 Dev
Drugi edytor: MMF2
Pojedynki: być może
Skype:
Posty: 537

7976 Prestiż
Wysłany: 04-07-2013, 23:18   

3p: blablarobiegry (Woda kontra Ogień) - dobrze wykonany TD, solidny, bez żadnych niepoprawności. Graficznie jest okej, nie jest wybitnie, ale da radę. Widać staranie, różnorodność, ale zabrakło jedynie, aby w różnych poziomach były różne tła. Przez to jest trochę nieciekawie i nie ma na czym zawiesić oka. Muzyka jest, nawet fajna, pasująca. Dźwięki tak samo, to urozmaica rozgrywkę. Da się w to pograć, szczególnie ze względu na zalążek dobrze wykonanego balansu poziomu trudności. Zalążek, bo jednak gdyby nie ta plazma, czy raczej gdyby było więcej super trudnych płomieni do pokonania, to byłoby ciekawiej. Ale i tak u mnie wygrywa, bo jest ciekawsze w rozgrywce od Skoków do Wody. Podoba mi się również odblokowywanie poziomów i tryb hardcore.

2p: Strzelec (Skoki do Wody) - nie zdobywa 3 punktów tylko i wyłącznie za mniej treściwą rozgrywkę od Woda kontra Ogień, ale mimo wszystko gra się całkiem przyjemnie, widać rosnący poziom trudności, jednak gra kończy się szybko, bo nie można aż tak dokładnie przewidzieć skoku, żeby w późniejszych etapach nie trafić na odbijator.
Jeśli chodzi o oprawę, to muszę przyznać, że jest to zdecydowanie najlepsza gra z całej bitwy pod tym względem, małe arcydzieło. Tło bardzo ładnie przygotowane, słońce ładnie oświetla skały i chmurkę, autor nawet zwrócił uwagę na szczegół w postaci cienia... postaci, informacja o punktach ładnie "leci" w kierunku tabelki, płynna animacja, nawet ekran tytułowy jest super. Dźwięki też jak najbardziej +100 do klimatu, trochę wkurzające są może wrzaski tłumu, ale to moja opinia, muzyka też super.
Takie gry powinniśmy tworzyć jeśli mamy mało czasu, jednak gdyby urozmaicić rozgrywkę chociaż trochę, np. wyniki online - u mnie by wygrała.
Czy należy się złościć, że mimo wysiłku i wzorowego wykonania nie ma u mnie pierwszego miejsca? Tak.
Spoiler:


1p: Wackyjackie (Captain's Log) - prostota i nędza, ale lepsze to od reszty. Wyświechtany styl graficzny, nuda, monotonność, powtarzalność, ale. Nie patrząc w ogóle na czas wykonania mimo wszystko lepsza o włos od gry Yumohu, której nie mogłem zdzierżyć ze względu na brak oryginalności.

Pozostałe miejsca:

Nagroda Ptasiej Radości: YumohuSeyo (Nie mocz mnie ogniem) - tej gry nie mogłem zdzierżyć ze względu na brak oryginalności.

Nagroda Przyznania Dostępu do Morza: Worm (application 1) - minimalizm. Muzyka na dalszym planie, ale minimalizm. I czytelność.

Nagroda Tajskiego Synka: adrian09_01 (Water Energy) - pomysł i założenie nawet ujdzie, wykonanie tragiczne, ale lepsze i włożono w nie więcej pracy, niż w grę Worma, jednak jest jeden szkopuł... TO NAJGORZEJ ZMARNOWANE 3 GODZINY MOJEGO ŻYCIA. POWAŻNIE. Mogłem grać w Skyrim, co tam, CHCIAŁEM, ba PLANOWAŁEM uprzednio grać w Skyrim, ale SUMIENIE mi nie pozwoliło nie ukończyć tej gry. Losowość pinball movementu zabiła tę produkcję, nawet jego domyślne ustawienia były tragiczne, krople odbijały się w pionowej linii po dziesięć razy, a potem obierały randomowy kierunek, CO W OGÓLE. Optymalizacja beznadziejna, tnie i wszystko. Pytasz, mogłem przerwać i podać kod odblokowujący dostęp do świata? Nie mogłem, bo bałem się, że to nie zadziała, a perspektywa przechodzenia tego od nowa była straszna. Oczywiście, grę miałem w tle i robiłem inne rzeczy, ale dajcie spokój. Jestem wściekły na tę gierkę. Całe szczęście, że absurdalność scenki końcowej (CCCP Main Lab, ławka i napis "Fine...") przynajmniej wynagrodziła połowę mojej frustracji.
_________________
Jeśli otrzymałeś pomoc - pamiętaj o przyznaniu punktu Pomógł!
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

PSK Cytaty Klikibaza - kopia wszystkich klików Klikipedia - encyklopedia o tworzeniu gier Discord KlikCzat Zaproszenie
Daj piniondza Wielkie Muzeum Klikowe

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group