NukeBoards - Kreatywność przede wszystkim
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  DownloadDownload
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Minty
14-12-2006, 18:13
[e-zin] Krzyk czyli nowa era klikowa
Autor Wiadomość
ciapek 
Sierżant


Posty: 122

1663 Prestiż
Wysłany: 10-01-2007, 20:54   

Fano, ja niewiem, kto jest teraz na topie... Rzuć mi tylko osobę, a ja przeprowadzę wywiad ;) .Wtedy będzie po muśli czytelników :-P

[ Dodano: 10-01-2007, 19:06 ]
Cytat:
Najaktywniejsze tematy:

Pozycja Odpowiedzi Wyświetleń Temat
1 671 22342 Kalambury
2 225 7474 [e-zin] Krzyk czyli nowa era klikowa
3 211 24931 Avatary
4 186 21167 Pomysły na Bitwy
5 159 14648 [Survival/Akcja]Piekielna Wojna
6 153 20059 [e-zin] Ślimaczek
7 145 12520 Sny, koszmary, wizje...
8 141 9253 Jaki to user?
9 136 3355 Zagadki matematyczne
10 127 3715 [Globalna Wojna] 1


To rankinz najaktywniejszych tematów. Ten ragking świadczy o popularności Krzyku. Ten temat zostawił daleko w tyle temat o Ślimaczku, który jest odnas dużo starszy (tu należą się nam brawa :-P). Wiem, że zaraz będziecie mówić, że temat o Ślimaczku niejest tak popularny bo Ślimaczek ma swoje forum. Na forum Ślimaczka też niema zbyt wielu postów...
 
     
Minty 
Stwórczyni
omc dr fizyki


Pojedynki: być może
Pomogła: 259 razy
Posty: 3446

33789 Prestiż
Wysłany: 10-01-2007, 21:16   

GG też jest popularne (nawet Tlen jest lepszy), a Pani Domu na wielokrotnie większy nakład niż CD-Action, już nie wspomnę o papierze toaletowym, którego używa prawie cała ludzkość. Nie widzę związku między jakością a popularnością tematu, bo co by było z kalamburami? Pisalibyśmy tam zagadki z testów Mensy...
Po prostu na Ślimaczka się nie narzeka :) Na początku tamten temat też był bardzo popularny, bo były sugestie poprawek i lamenty w stylu "kiedy następny numer". Tutaj są ostatnio tylko dyskusje dt. buntu :P

Czekam na któryś numer Krzyku (4? 5? 6? nie pamiętam, a nie mogę sprawdzić, bo nie ma strony) i pierwszy numer Scene Review, jak na razie nic nie wiadomo.
 
     
Fanotherpg 
Porucznik
I'm livin' proof


Pojedynki: tak
Skype:
Pomógł: 8 razy
Posty: 821

14370 Prestiż
Wysłany: 10-01-2007, 21:18   

Jak byś nie zauważył to temat o Ślimaczku nie ma tyle postów gdyż nie ma zbędnej krytyki i spamu która jest w 80% tego tematu... A wyświetleń ma prawie 3 razy więcej.. I jest już od roku i informacje o nim są zagranicą mimo iż sam jeszcze nie jest tam rozpowszechniany... A i ma aktualizowaną stronę a nie taką która zatrzymała się na drugim numerze..
_________________
Indie since 1997.
 
 
     
copperdragon 
Bohater
Popieram Ice Cold Revolucion


Pojedynki: tak
Pomógł: 5 razy
Posty: 625

55382 Prestiż
Wysłany: 10-01-2007, 21:34   

Hmm... Fanother... niby wszystko to, co mówisz, jest prawdą, i ciężko się nie zgodzić, że Ślimaczek ma sporą popularność, nawet za granicą...

Ale czy to od razu przekreśla wszystkie inne e-ziny? Co jest złego w odrobinie różnorodności. Czy nie chodzi o to, żeby każdy mógł znaleźć coś dla siebie? Monopol do konkurencji ma się trochę jak skala odcieni szarości do skali RGB (24 bit). ;)

Cytat:
A także, redakcja Krzyku zastrajkowała i można powiedzieć postanowiła zrezygnować z współpracy z Ciapkiem. Zajęli się tworzeniem nowego lepszego ezinu godnej konkurencji dla Ślimaczka, a jego nazwa to Scene Review czyli przegląd scenowy.. Życzę pomysłowi sukcesu gdyż taką funkcję (z tytułu) obecnie ma FG, a Ślimaczek dobrze stoi.. Więc zobaczymy co z tego wyjdzie..

I słusznie, że zobaczymy, co z tego wyjdzie. Zwłaszcza, że Ciapkowi formuła 5 nr Krzyku nie podobała się właśnie za tę "Ślimakopodobność". Tak czy siak, będzie tam coś, czego będzie brakowało Winniczkowi. I nie będzie to coś negatywnego. ;)
 
 
     
ciapek 
Sierżant


Posty: 122

1663 Prestiż
Wysłany: 10-01-2007, 22:05   

Fano, bronisz Winniczka tak jakby to była twoja ukochana :badgrin:
Boisz się, że Krzyk i SR zabiorę mu czytelników?
Na forum jest więcej zwolenników Ślimaczka, dlatego, że to jest forum dla bardziej zaawansowanych i starszych klikowców, a ja z Krzykiem chcę dotrzeć do młodszych klikowców, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z klikami, niemusi być ich dużo, niemuście tego czytać, ale jeśli chcecie to czytajcie. Teraz mamy coś takiego, że jak ktoś nieczyta Winniczka to jest n00bem, a jak czyta Krzyk to jest kimś jeszcze gorszym, czy myślicie, że ja to robie bo chę, żebyście mnie ciągle krytykowali i wytykali mi każdą literówkę? Ludzie opanujcie się. Z tego co widzę, to każdy z was ma się za najmądrzejszego i za najlepszego klikowca, a mnie macie za debila!!! Czy wy myślicie, że da się poznać kogoś potym jakie pisze posty na forum? To jest już chore...
Ja niechcę być znany zagranicą, i niechcę, aby Krzyk był tam słynny, ja chcę tworzyć zin dla młodszych, nowych klikowców, który nietylko będzie prowadził tych już tu obecnych, ale wprowadzał na scenę nowe pokolenie klikowców. Chciałem współpracować z CB, ale Bedziu się niezgodził. Uważam,że ta współpraca bardzo pomogłaby naszej scenie. Teraz planuję wielką kampanię, poniekąd spamową. Będę pisał o Krzyku na różnych stronach i zachęcał ludzi do tworzenia gier w klikach, w ten sposub chcę ztworzyć całkiem nową społeczność, zupełnie inną niż ta która tu jest...
 
     
Fanotherpg 
Porucznik
I'm livin' proof


Pojedynki: tak
Skype:
Pomógł: 8 razy
Posty: 821

14370 Prestiż
Wysłany: 11-01-2007, 00:07   

Zacznijmy od tego, że nie przekreślam innych e-zinów tylko jak się zwraca na coś uwagę a osoby nie przyjmują tego do wiadomości i nie poprawiają tego to się robi chore (np. wspomniany brak korekty i format PDF dla Krzyku)..

Coś co brakuje komuś dobremu szybko nadrabia, a coś co brakuje komuś słabemu trudno uzyskać..

Nie boję się, że SR i Krzyk zabiorę czytelników, lecz, że zniechęcą ludzi do klików.

Ślimaczek wcale nie jest dla zaawansowanych klikowców większość materiałów jest na poziomie początkującym i średniozaawansownym, nie widziałem, jeszcze kursu na zaawansowanym poziomie w Ślimaczku..

Nie, nie chcemy cię krytykować i ciągle wytykać co jest złe, ale skoro nie poprawiasz tego to musimy to jakoś wyeksponować abyś zabrał się za to i to poprawił.

Nikt się nie ma za najmądrzejszego i najlepszego, może prócz Ciebie bo ciągle stwierdzasz, że my nic nie wiemy, że ciągle jesteśmy za Ślimaczkiem który jest dla zaawansowanych, że Ty chcesz do nowych dotrzeć i, że to ty masz rację... Ślimaczek nie wyszedł zagranicą i nie jest tam popularny ale jestem osobom po części pro światową i dlatego pewne informacje tam przenikają i jest tam nieco reklamowany np. TimeLine.. Gdyż jest to wartościowa marka polskiej społeczności klikowej..

Chcesz stworzyć zin dla młodych, nowych klikowców? To zadbaj o wysoki poziom, o mały rozmiar i dobrą formę, o brak błędów ortograficznych i poruszania zaawansowanych kwestii w sposób jak najprostrzy..

Myślisz, że początkujących interesuje tworzenie arkanoida albo shootera? Nie oni chcieliby odrazu stworzyć Quake V czy coś w podobie, i ty też masz taki zapał aby stworzyć coś najlepszego a osoby będące na scenie wiedzą, że do tego wszystkiego trzeba czasu, spokoju i cierpliwości.. I pokory... Nie którzy początkujący to rozumieją i dlatego zostają i coś z nich wyrasta, a większość odchodzi..

Forum Click Basic i jego admina naczelnego? Jeśli tak to po tej wypowiedzi i kilku innych nie dziwię się, że woli on reklamować Ślimaczka i FG..

Wielka kampania powiadasz, spamowa na dodatek? Co da? Zniechęcisz do nas ludzi albo spowodujesz napływ noobów którzy będą zaśmiecać naszą scenę i znowu ktoś potrzebny odejdzie bo nie wyrobi psychicznie tłumacząc po raz X do 10000 że kliki to nie zabawka i nie stworzysz nimi cudów..

Chcesz stworzyć nową społeczność analfabetów nie dbających o ład i porządek? Bo bez obrazy ale na razie tak wygląda Krzyk i jego reklamowanie.. I w tej opinii zachowuje jeszcze całkowitą neutralność jako redaktor FG gdyż taka jest moja funkcja pokazać lepsze i gorsze strony wszystkiego.. A nie zachwalać jedną, czy też drugą stronę..

//Przy okazji ta cenzura na Zły.. jest niezbyt imponująca..
_________________
Indie since 1997.
 
 
     
copperdragon 
Bohater
Popieram Ice Cold Revolucion


Pojedynki: tak
Pomógł: 5 razy
Posty: 625

55382 Prestiż
Wysłany: 11-01-2007, 16:36   

Fanother: tak czy siak, ja jestem otwarty na wszelkie sugestie. Być może czytałeś 5 nr Krzyku (kiedy ja byłem naczelnym) i chyba nie narzekałeś na PDFa i brak korekty? ;) Postaram się, by SR wypadł nieco lepiej od wspomnianego numeru. I, rzecz jasna, żeby nie zniechęcał klikowców.

Ciapku: niestety, jest pewne małe "ale". Faktycznie nie da się raczej poznać człowieka po postach na forum, lecz biorąc pod uwagę, że ludzie nie mają innego
kryterium, oceniają wedle (com)postów. Więc sam chyba rozumiesz, że oni oceniają po tym, co mają. A że mają tylko posty...

Ja raczej nie sądzę, żeby SR miał zabrać czytelników Ślimaczkowi. Chociażby z tego względu, że te dwa pisma będą miały nieco odrębny charakter, a poza tym jest drobna różnica między konkurencją fanowskich (nie, nie Fanowskich) zinów a konkurencją komercynych czasopism. Klikowiec może pobrać oba e-ziny, a jedyna koszta, jakie poniesie, to rachunek za prąd, Internet, podatek od prądu, podatek od Internetu, podatek od podatku itp. :madugly: Jeśli już, to Ślimaczek raczej podzieli się z nim czytelnikami (jak to się nazywało? Komensalizm?).

A zresztą
Cytat:
zobaczymy co z tego wyjdzie..
;)
 
 
     
Fanotherpg 
Porucznik
I'm livin' proof


Pojedynki: tak
Skype:
Pomógł: 8 razy
Posty: 821

14370 Prestiż
Wysłany: 11-01-2007, 17:27   

Czytałem wszystkie numery Krzyku, jednak Ciapek chce wrócić do starej formy czyli tej z błędami itp. (przynajmniej sam tak zapowiedział kilka(naście) postów wcześniej. po prostu chciałbym aby wasze e-ziny które chcecie prowadzić utrzymywały wysoki poziom i zachęcały do klików a nie jak pierwsze numery Krzyku nawet starych klikowców odstraszali...
_________________
Indie since 1997.
 
 
     
Ozi 
Młodszy chorąży
Skarbówka


Pomógł: 1 raz
Posty: 251

587 Prestiż
Wysłany: 28-01-2007, 19:49   

I za przeproszeniem dupa
miał być krzyk
nie ma
miał być SR
nie ma
został tylko ślimaczek, ah ci e-zinowcy ;) .
"Gratuluję".
 
     
Fanotherpg 
Porucznik
I'm livin' proof


Pojedynki: tak
Skype:
Pomógł: 8 razy
Posty: 821

14370 Prestiż
Wysłany: 28-01-2007, 22:31   

Ślimaczek nowy numer w krótce.. A jeszcze mamy The Click-zine jako blog i ClickMag'a :) Ale to inne niż polski więc odpadają :P
_________________
Indie since 1997.
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

PSK Cytaty Klikibaza - kopia wszystkich klików Klikipedia - encyklopedia o tworzeniu gier Discord KlikCzat Zaproszenie
Daj piniondza Wielkie Muzeum Klikowe

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group