NukeBoards - Kreatywność przede wszystkim
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  DownloadDownload
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Backmasking
Autor Wiadomość
Markus 
Kapral


Posty: 33

Prestiż
Wysłany: 17-10-2006, 13:05   

RomanX napisał/a:
Dowiedziono w badaniach, że przekaz podprogowy nie ma wpływu na zachowanie. Poza tym jakakolwiek treść, która pojawia się przy odsłuchiwaniu piosenki od tyłu, może mieć 2 przyczyny:
a) przypadek,
b)Cytat:
SCHIZOFRENIA TYPU I: przeważają w niej objawy wytwórcze tzw. pozytywne (urojenia, omamy, zaburzenia w tresci myslenia np. myslenie magiczne) w ośrodkowym układzie nerwowym nie obserwuje się zmian anatomicznych - prawdopodobnie podłozem tych objawów jest nieprawidłowe przekaźnictwo synaptyczne neuronów.

RomanX, a jak wytłumaczysz ten przypadek:
Słyszysz reklamę w telewizji, idzie jakiś uwór, powiedzmy "wlaz kotek na płotek" - przykład. Oczywiście, nie lubimy tej muzyczki. Później jednak nam się śpiewa, mimo naszej woli, czyż nie?. Ciekawe?, może to właśnie przesłanie podprogowe, każne nam to śpiewać???.
_________________
..."Są ludzie są serca, jeden żar!."
 
     
kuber24 
Plutonowy


Posty: 72

Prestiż
Wysłany: 17-10-2006, 14:36   

Markus ma rację. Nie mogłem wytrzymać jak ciągle mi się jakieś disco polo na usta nasuwało :doubt:
_________________
 
     
Tasmpol 
Bohater
young god


Posty: 955

Prestiż
Wysłany: 17-10-2006, 14:48   

Nigdy nie usuwa nam się z myśli jakaś piosenka, zauważyliście? Czasem po prostu w miejsce tego, że tak to nazwe, wiecznego podkładu wlezie nam nielubiana muzyczka. Mózg pamięta wiele rzeczy, a szczególnie te, o których staramy się zapomnieć :)
A w sumie po co mieli by nas zmuszać do nucenia czegoś? System bardziej obchodzą nasze portfele, niż preferencje muzyczne :)
_________________
the preacher man says its the end of time
 
     
Slawo 
Legenda


Pojedynki: nie
Posty: 706

Prestiż
Wysłany: 17-10-2006, 15:50   

Nie jestem masochistą, żeby czytać te wasze powyższe wypociny, ale cuś musi w tym być skoro do gry można wstawić ... zara jak sie to nazywa .... ukryte jakieś ....no wiecie, takie cuś jak wstawia morty w grach i cza to odkrywać .... ufff

To czymu by nie mieli inni tfurcy robić eksperymenta na innych swoih tforach ?

Może ten czwarty wymiar to siedzi se w mózgu ?
_________________
http://pograjmy.webd.pl - gry z rankingami graczy i turniejami - miejsce również na Twoje gry klikowe

Ponad 150 gier wydanych
Od 2003 w klikach
Od 2001 w hiscoresach na www

http://pograjmy.webd.pl/typer/ (typuj wyniki Mundialu)
Czytam: http://kontrowersje.net
 
     
kuber24 
Plutonowy


Posty: 72

Prestiż
Wysłany: 17-10-2006, 16:06   

Slawo napisał/a:
zara jak sie to nazywa .... ukryte jakieś ....no wiecie, takie cuś jak wstawia morty w grach i cza to odkrywać .... ufff


Easter eggs
_________________
 
     
Minty 
Stwórczyni
omc dr fizyki


Pojedynki: być może
Posty: 3446

Prestiż
Wysłany: 17-10-2006, 17:19   

Cytat:
Słyszysz reklamę w telewizji, idzie jakiś uwór, powiedzmy wlaz kotek na płotek - przykład. Oczywiście, nie lubimy tej muzyczki. Później jednak nam się śpiewa, mimo naszej woli, czyż nie?. Ciekawe?, może to właśnie przesłanie podprogowe, każne nam to śpiewać???


Widać lubisz tą muzyczkę i tyle. Albo dobrze ją zapamiętałeś. W każdym razie przetworzyłeś ją w pełni świadomie i to jest tylko twoja "wina", że ją podśpiewujesz.

Co do bzdur z odbieraniem większej ilości obrazów, niż świadomie widzimy: oko odbiera tylko nieuporządkowany zbiór sygnałów. Dopiero mózg składa je w całość i interpretuje na 2 sposoby:
- podświadomie - reakcje na silny blask, nagły ruch, wstępne rozpoznawanie przedmiotów (np. postać człowieka czy samochód) itp.
- świadomie - czytanie napisów, rozpoznawanie przedmiotów (np. pan Zenek czy Maluch) itp.
Oba "działy" mają do przetworzenia tą samą ilość informacji, bowiem do obu trafia po prostu to samo.

Jakakolwiek próba podprogowego przekazania reklamy, np. "pij Pitr-Colę", zakończy się:
a) niezauważeniem reklamy, bo podświadomość jej nie rozpozna,
b) zauważeniem reklamy świadomie, czyli normalnym przekazem (a nie zatajonym).
 
     
Jaworz 
Plutonowy


Posty: 81

Prestiż
Wysłany: 04-12-2006, 18:10   

To jest po prostu miażdżące xD
Kto by pomyślał, że taka mowa ma takie znaczenie normalnie to mnie zatkało :l
 
     
Iron92 
Mięso armatnie


Posty: 0

Prestiż
Wysłany: 15-06-2007, 19:46   

Wiecie co?? dam wam taki przykład:
zespół: Pink Floyd
piosenka: Empty Spaces
posłuchajcie sobie odwrócony fragment: http://jeffmilner.com/backmasking.htm
tu znajdziecie ten fragment. Zastanówcie się jeszcze raz czy to tylko przypadek albo niestworzone bajeczki.
_________________
"...Żegnam was, już wiem, nie załatwię wszystkich pilnych spraw..."
 
 
     
AlexJ 
Plutonowy


Posty: 86

Prestiż
Wysłany: 15-06-2007, 21:33   

A ja gdzieś jeszcze słyszałem takie coś, że w niektórych reklamach przedtem podobno wykorzystywali taki chwyt na naszą podświadomość, że wklejali pojedyńcze klatki z jakimś czymś to normalnej reklamy czy nawet filmu tak, że nasz mózg tego świadomie nie zainterpretował i nie zauważył, ale podobno to wpływało na psychikę i wybór produktu. A jak masz na kompie odświeżanie 85Hz to można takie coś jeszcze łatwiej zrobić. Zaraz coś takiego spróbuję xD. Nie wiem czy to prawda, ale... A czemu tak dużo jest z tym szatanem? Czy to jakiś dziwny zbieg okoliczności, czy celowe działanie xD?
_________________
Error 404: Błąd. Opisu nie znaleziono.
PS. Oryginalne, nie?



C++'s Cool.
 
 
     
Iron92 
Mięso armatnie


Posty: 0

Prestiż
Wysłany: 15-06-2007, 23:20   

Wiesz co?? Mi sie wydaje,że to nie nie oni układali... Nie wiem co na to powiecie ale wydaje mi sie, że to jest dzieło nie ich. Chyba wecie o czym mówię ?? :evil:
_________________
"...Żegnam was, już wiem, nie załatwię wszystkich pilnych spraw..."
 
 
     
Ploo 
Chorąży


Posty: 288

Prestiż
Wysłany: 16-06-2007, 10:03   

AlexJ napisał/a:
A czemu tak dużo jest z tym szatanem?


Szatan szuka sobie wyznawcow. :roll: Szatan jest wszedzie. :roll:

:P

Ciekawe to jest a szczegolnie jak jest jakas mocna i wyrazna wiadomosc a ponizej pisze ze to raczej nie bylo celowe. Ciekawy jestem czy takie cos i ile mozna znalezc w Michael Jacksonie. :P

Plooscva
 
 
     
Fred 
Bohater


Posty: 358

Prestiż
Wysłany: 16-06-2007, 12:09   

Aż się wypowiem, bo śmieszno =P

Cytat:
Wiecie co?? dam wam taki przykład:
zespół: Pink Floyd
piosenka: Empty Spaces
posłuchajcie sobie odwrócony fragment: http://jeffmilner.com/backmasking.htm
tu znajdziecie ten fragment. Zastanówcie się jeszcze raz czy to tylko przypadek albo niestworzone bajeczki.


Wybacz, ale tutaj zdecydowanie została nagrana najpierw ukryta wiadomość. Gdyby zdanie/wyraz? "indistin..." coś konkretnego znaczył, to może bym uwierzył. Takie cuś to akurat każdy może zrobić ;)

A co do reszty... nie wiem naprawdę co o tym myśleć.
 
 
     
Falkom88 
Mięso armatnie


Posty: 0

Prestiż
Wysłany: 16-06-2007, 14:02   

Zdecydowanie ta ukryta wiadomość w "Empty Spaces" specjalnie została nagrana. Wiele zespołów tak robiło np. Iron Maiden, Weird Al, czy wspomniany Pink Floyd. To był taki, żart skierowany do ludzi, którzy doszukiwali się w piosenkach jakiegoś ukrytego przesłania.
Jeśli chodzi o Szatana w tych odwróconych tekstach, to wg mnie ci, którzy przesłuchując piosenki od tyłu wymyślali ukryte treści, umieszczali go tam żeby wzmocnić uczucie tajemniczości wokół tego. Poza tym członkowie zespołów heavy metalowych czy hard rockowych itp byli i są przez wielu uważani za satanistów.
To moje zdanie na ten temat.
 
 
     
Iron92 
Mięso armatnie


Posty: 0

Prestiż
Wysłany: 16-06-2007, 19:51   

A ja myślę, że te teksty o szatanach mimo wszystko były podkładane nie przez słuchaczy, lecz przez samych artystów. Przecież we fragmencie piosenki z kreskówki "Pokemon" nie ma żadnego słowa, które po odwróceniu brzmiałoby "satan". To nie żaden zbieg okoliczności ani przypadek, tylko podstawiony tekst. taka jest moja opinia na ten temat. :neutral:
_________________
"...Żegnam was, już wiem, nie załatwię wszystkich pilnych spraw..."
 
 
     
Falkom88 
Mięso armatnie


Posty: 0

Prestiż
Wysłany: 17-06-2007, 13:21   

Iron92 napisał/a:
A ja myślę, że te teksty o szatanach mimo wszystko były podkładane nie przez słuchaczy, lecz przez samych artystów. Przecież we fragmencie piosenki z kreskówki Pokemon nie ma żadnego słowa, które po odwróceniu brzmiałoby satan.

Czyli autor, wg Ciebie, celowo wstawił czy słuchacz sobie dośpiewał, bo się pogubiłem?
A tak szczerze mówiąc to Stairway to Heaven budzi moje wątpliwości, ta odwrócona treść była chyba celowo tam umieszczona przez autorów. Chyba.
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

PSK Cytaty Klikibaza - kopia wszystkich klików Klikipedia - encyklopedia o tworzeniu gier Discord KlikCzat Zaproszenie
Daj piniondza Wielkie Muzeum Klikowe

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group