NukeBoards - Kreatywność przede wszystkim
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  DownloadDownload
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Ziomuś, co z tobą?!
Autor Wiadomość
cx 
Starszy chorąży


Pomógł: 5 razy
Posty: 370

22 Prestiż
Wysłany: 21-05-2007, 17:27   

Uważam, że system na polskich forach klikowych to po prostu "komunizm".
Nic nie wolno powiedzieć, bo zaraz dostaniesz bana albo warna.
Admini tworzą ze swoimi kolegami niewielkie grupy, tzw. "wyższą sferę forum", na którą nic nie można powiedzieć - oni łamiąc wielokrotnie regulamin nie dostaną nawet ostrzeżenia pisemnego na PW. A w regulaminie znajdują się wprost zbędne punkty - np. "Administrator ma zawsze rację" (IV.1.c).

I to tyle!
 
     
Tymon 
Starszy kapral


Posty: 41

1803 Prestiż
Wysłany: 21-05-2007, 17:53   

CubiX, takie punkty wprowadza się żeby przynajmniej spróbować zachować porządek na forum. poza tym, dlaczego nie? Przecież to administrator sprząta wasze poo.
_________________

 
     
Aleks 
Moderator
Wilczek


Skype:
Pomógł: 78 razy
Posty: 636

28588 Prestiż
Wysłany: 21-05-2007, 17:59   

Po prostu CubiX jest za młody na fora klikowe skoro nie może pojąć, tego żeby nie używać wulgaryzmów ora chamstwa

Na forach to jest najbardziej przestrzeganie, ponieważ służą one do dyskusji.
_________________
( Przystan Ocalenie | Centaurus | Skrzydlaty Pies | WWF | Nakarm Psiaka )
Ostatnio zmieniony przez Aleks 21-05-2007, 18:02, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
BROO 
Pupogłowy
Wizard x-)


Pojedynki: nie
Pomógł: 37 razy
Posty: 502

31680 Prestiż
Wysłany: 21-05-2007, 18:02   

Gdyby admin stosował prawo równo wobec wszystkich, to byłaby katastrofa. Jestem nietykalny (bo nie próbuję przeginać pałki) i z racji wszelkich parametrów mogę pozwolić sobie na więcej niż ty. Jako newbie scenowy na TDC nie mam żadnych żali o to, że jestem olewany i niedoceniany (bo to naturalna sprawa, że liczą się tylko nowi bywalcy). Nawet prawie dostałem bana za to, że nic złego nie popełniłem :---) .
 
     
Fanotherpg 
Porucznik
I'm livin' proof


Pojedynki: tak
Skype:
Pomógł: 8 razy
Posty: 821

14370 Prestiż
Wysłany: 21-05-2007, 21:03   Re: Ziomuś, co z tobą?!

Smok napisał/a:
Fanotherpg napisał/a:
Dla mnie najlepszy ustrój to komunizm (przynajmniej każdy ma zapewnioną pracę

No z ta praca to polemizowałbym, nie pamietam jak to szlo, sporo razy slyszalem ta wersje, ale chyba: zatrudniano wiecej ludzi, 3-ch robilo robote ktora mogl zrobic jeden. W kazdym razie komunizm zbyt dobrym ustrojem nie jest :P Szczegolnie dla for :]


A teraz robotę którą mogłoby wykonać kilku ludzi robią maszyny, za których zamiejscowi naprawcy naprawiaja za pare tysięcy np. w szpitalu i popsuje się po miesiącu a miejscowi naprawią na kilka lat (sytuacja z życia prywatnego). Więc wiesz..

A co do cenzury Cubix ciesz się, że nie ma komuny, bo już byś za kratami siedział..
_________________
Indie since 1997.
 
 
     
copperdragon 
Bohater
Popieram Ice Cold Revolucion


Pojedynki: tak
Pomógł: 5 razy
Posty: 625

55382 Prestiż
Wysłany: 21-05-2007, 21:10   

Zrzyna z CP:
Cytat:
BROO napisał/a:
Panie drogi, dlaczego tępisz innych za używanie grafik z bibliotek czy też ripów, skoro na początku też takie stosowałeś?

Panie drogi, ja ich nie tępię. :P
A teraz na serio: kiedyś przedstawiłem taki punkt widzenia przy okazji batalii bożonarodzeniowej na CP. Uprzedzam, że piszę to z pamięci i sens też mógł się ciut zmienić (ale tylko trochę)
Jak grafika jest dobra i własna - świetnie
Jak grafika jest kiepska i własna - w porządku
Jak grafika jest z bibliotek - da się przeboleć, o ile nadrobi się grywalnością (to dotyczy ogólnie gier, nie tylko z grafiką bibliotekową)
Jak grafika jest własna i oczo*** - na szczęście takiej nie spotkałem, bo wtedy sam siebie bym zaskoczył znajomością ciemnej strony języka polskiego :D

BROO napisał/a:
Ziomek, nie rozumiem, dlaczego żądasz od twórcy, by grafika była własna, kiedy on nie potrafi rysować. Dlaczego nie oburzasz się na nieautorskie muzyki? Czyżby dlatego, że sam nie potrafisz jej stworzyć (a grafikę umiesz)?

W sumie tutaj jest podobnie jak z grafiką, tylko jest drobna różnica: faktycznie jako taką grafikę większość klikowców umie robić, natomiast muzyczki już znacznie mniej osób. W każdym razie jak muzyka z biblioteki jest dobra, to czemu nie? Aczkolwiek wolałbym, żeby jednak poszukiwano jakiejś alternatywy.

W kwestii muzyki dodałbym jeszcze jedno: facet, czemu narzekasz na to, że utwór jest w formacie midi? Bo jak midi to od razu brzydkie, jak mod to ładne, a jak mp3 to w ogóle super?

No dobra, może akurat mała liczba osób tak twierdzi, a bardziej je zauważyłem, bo generalnie mniej zauważa się, że jest normalnie, niż że normalnie właśnie nie jest. Poza tym mój punkt widzenia mógł być trochę skrzywiony, jako że midiki właśnie tworzę. ;)

Tak czy siak jedyny format muzyki, z którym jestem na bakier, to właśnie mp3. Bo zajmuje dużo miejsca, a muzyka modułowa IMO wystarczy. Z drugiej strony to też nie jest takie dotkliwe, jak jest przynajmniej dobrze zastosowane. Gorzej, jak empetrójki zajmują 95% objętości całej, marnej zresztą gry, gdzie muzyka miała jedynie podnieść marny poziom.

Cytat:
Kolego, gdzie jest twoja wena? Gdzie ten zapał, z jakim zwykłeś uruchamiać kliki i gorączkowo dorabiać poszczególne fragmenty swojej gry? Gdzie ta niecierpliwość i oczekiwanie, aż rodzice pozwolą włączyć komputer? Co się stało, że nauka i marnowanie czasu jest ważniejsze od tworzenia gier?

Nie wiem. Szczerze przyznam, że nie wiem. Szukałem pod szafą, szukałem w WC (to odnośnie ankiety na NB) i nie znalazłem. Dopiero podczas jednej małej przechadzki zauważyłem, jak leżała na chodniku.

Cytat:
Dlaczego waść narzekasz, że scena umiera podczas, gdy sam nie robisz nic, by ją ożywić? Dlaczego chcesz komentarzy na temat swojej gry/twórczości, skoro sam nie dajesz komentarzy innym?

Ja akurat daję, choć faktem jest, że u niektórych osób jest tak, jak opisujesz. Ale chyba nie jest tak źle, jak myślisz, z reguły nie spotkałem się z tym, żeby ktoś, kto nie komentuje, chciał komentarzy od innych. No, chyba, że pisałeś o pewnym serwisie dla uprawiających twórczość literacką. ;)

Cytat:
Światły człowieku, o co chodzi z demokracją? Czy w demokracji nie jest tak, że są wybory? A poza tym mieszkańcy powinni płacić podatki? A może użytkownicy są usługobiorcami, a admin jest usługodawcą... tyle, że robi to za darmo? Czemu słowo dyktatura, autorytaryzm czy totalitaryzm wzbudza u ciebie negatywne emocje?

Dyktatura, autorytaryzm i totalitaryzm wzbudza u mnie negatywne emocje, bo kojarzy mi się z jednym władcą, który podporządkowuje sobie innych. Pamiętam jednak z historii, że dwa pierwsze systemy dawały niezgorszy efekt, z trzecim to już trochę gorzej dla obywateli. Poza tym: jeśli na NB panuje dyktatura, autorytaryzm czy totalitaryzm, to musi być nienajgorszy system. :)
Poza tym: dajcie spokój biednym adminom. Proponujcie zmiany, ale nie narzucajcie ich. Zwłaszcza, że wy za to nic nie płacicie (jeśli nie liczyć rachunku za Internet, który można spożytkować inaczej), a oni, o ile się nie mylę, tak.

Cytat:
Dlaczego ty (pojedyńczy człowiecze bez matury a może i gimnazjalnego) wchodzisz na zagraniczną scenę po to, by poznać tajniki instalowania złośliwego bota roznoszącego spam na forum phpBB2? Skąd ta bezinteresowna złość?

Weź coś okrągłego. Stuknij w to. Jeśli będzie taki fajny rezonans, to znaczy, że zapewne wziąłeś głowę tej osoby. ;)

Cytat:
Istoto intrygująca, czemu pytasz posiadacza MMF2, czy jest legalny? Czy codzień przechodnie pytają, czy twa bluza adidasa zakupiona została w markowym sklepie? Dlaczego interes innych i próby zrobienia im źle biorą górę nad twoim interesem?

Tutaj nie mam jasnego zdania, są argumenty za, są argumenty przeciw, oba do mnie w pewien sposób trafiają.

Cytat:
Ziomuś, czy to miejsce nie byłoby piękniejsze, gdyby nagle nam wszystkim zachciało się? W tym cały jest ambulans, żeby był scenowy niuans. Co stoi na przeszkodzie?

To, że o ile opracowano broń masowergo rażenia, dzięki której wielu ludziom odechciewa się wszystkiego, nie opracowano jeszcze takiej broni, która działa odwrotnie, tzn. ludziom się chce. (jejku, jak to dwuznacznie brzmi... :P )


Co do komunizmu i tego, że każdy ma zapewnioną pracę: już sobie wyobrażam, jak kilka ogromnych teamów racuje w ten sposób: jeden dokłada jedno zdarzenie, przesyła drugiemu, ten z kolei zmienia jakąś wartość, przesyła trzeciemu, który poprawia jakiegoś buga itp. Z kolei grafik przekazuje czarno-biały obrazek drugiemu, żeby ten go pokolorował, a trzeci z kolei ustala, że animacja jest trochę nie tego i ją poprawia. :madugly:
 
 
     
Tasmpol 
Bohater
young god


Pomógł: 14 razy
Posty: 955

24606 Prestiż
Wysłany: 21-05-2007, 21:48   

Wy chcecie komuny, bo wtedy co moje to i twoje, a nie macie nic przeciwko pożyczaniu grafik. :)
_________________
the preacher man says its the end of time
 
     
morty 
Młodszy chorąży


Pomógł: 7 razy
Posty: 236

6521 Prestiż
Wysłany: 21-05-2007, 23:12   

Z komunizmem jest jeden tyci problem - jest kompletną fikcją i w żadnym państwie nigdy nie zaistniał. Prawdziwa demokracja to kolejna fikcja współczesnego świata, i nawet w Grecji nie istniała bo prawa głosu wszyscy nie mieli.

Ktoś wyżej napisał, że regulamin forum jest rodem z komunizmu. Przypomnę, że komunizm stawiał na równi wszystkich, więc nie widzę analogii. Komunizm != Totalitaryzm czy też autorytaryzm.
_________________
http://gmapsapi.com - Poznaj Google Maps API
 
 
     
copperdragon 
Bohater
Popieram Ice Cold Revolucion


Pojedynki: tak
Pomógł: 5 razy
Posty: 625

55382 Prestiż
Wysłany: 22-05-2007, 10:42   

Idea dobra, tylko Era... oops, realizacja trochę nie tego. W sumie to komunizm mógły być dobry, gdyby faktycznie chodziło o to, o co chodziło Marksowi. Demokracja też mogła by być dobra, gdyby nie to, że oddała władzę w ręce osób, które demokracji nie szanują. Efekt? Różne afery z Trybunałem w roli głównej itp. A przecież w innych państwach też sprawdza się dobrze.


Tak czy siak, nie tutaj ma się toczyć dyskusja na temat różnych ustrojów politycznych. Ważne, ze na forach klikowych czuję się dobrze i olewam to, czy na NB panuje komunizm, demokracja, autorytaryzm czy totalitaryzm. Jeśli ten system, jaki jest, sprawdza się, to nie wiem, co w nim jest nie tak.
 
 
     
PoW 
Chorąży
Dziękuję, postoję.


Pomógł: 3 razy
Posty: 296

22921 Prestiż
Wysłany: 22-05-2007, 18:02   

Napisałem kiedyś:
Cytat:
Lenie, ćwoki, obiboki,
Banda dzieci, co gry kleci,
Ci nie w pełni kodujący,
wszystkich wciąż pouczający,
Domorośli recenzenci,
Ci, co piszą ku pamięci,
Wy, pryszczate nastolatki,
No i wy scenowe dziadki.
Przeminęła wasza chwała!
Choć niektórzy krzyczą Wała!,
Na nic wasze ememefy;
gejmejkery, tegiefy!
Żeby stworzyć coś do grania,
Uczta się PROGRAMOWANIA!
W klikach przędzej zdrowie stracisz,
I się raczej nie wzbogacisz.
Jednak jeśliś kawał lenia,
Lub gry robisz od niechcenia,
Wiedz, że dobre gry oceny,
Nie zasługą są tej sceny.
Każdy wie wioskowy cham,
Że grę lepiej zrobi SAM!
_________________
Mówię po polsku, bo myślę po polsku.
Choć nie zawsze.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

PSK Cytaty Klikibaza - kopia wszystkich klików Klikipedia - encyklopedia o tworzeniu gier Discord KlikCzat Zaproszenie
Daj piniondza Wielkie Muzeum Klikowe

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group