NukeBoards - Kreatywność przede wszystkim
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  DownloadDownload
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Słuchawki, głośniki, mikrofony
Autor Wiadomość
msg 
Pupogłowy
~~~~~~~~~~~


Posty: 1411

Prestiż
Wysłany: 25-04-2017, 11:52   

Cytat:
xiaomi piston v3
[...]
fajne sluchawki
[...]
tylko ze sie rozwalily juz drugi raz i trzeba oddac na reklamacje ;//


No to nie takie fajne.
No chyba, że kolega w nich biega machając rękami i zahacza co chwilę o kabelek urywając go i próbuje zrobić biznes z producentem reklamując produkty, które z rozmysłem niszczy ;) .
_________________
:razzugly:
 
     
wermi 
Major
Depressive Disorder


Posty: 1015

Prestiż
Wysłany: 25-04-2017, 15:52   

przez "fajne słuchawki" miałem na myśli to że fajnie grają innit :^)
 
     
msg 
Pupogłowy
~~~~~~~~~~~


Posty: 1411

Prestiż
Wysłany: 01-04-2019, 17:15   

Sony NWZ-WS613 z maja 2016 - umarły. Podejrzewam zalanie, bo przyciski robią co chcą (zwykle - nic) i dioda statusu dziwnie się zachowuje. W związku z tym, że minął okres gwarancyjny, ale były ubezpieczone, posłałem je przez Hestię do serwisu Sony. Tam stwierdzili, że słuchawki działają. Ewidentnie wyschły przy transporcie. Gdy je dostałem z powrotem, podziałały jeszcze dwa dni i problem powrócił. Nie mam sumienia naprawdę ich zepsuć, żeby wytargać kasę z ubezpieczenia, dlatego teraz przedstawiam:

Sony NW-WS413B (349 zł)



W czym są podobne? Też mają 4 GB storage'u i też są wygodne, trochę za ciche i grają płasko. Z różnic? Nie ma Bluetooth. Są ociupinkę głośniejsze, trzymają na baterii nie 7h tylko 10h, nie mają NFC ani pilota (którego i tak nie pamiętam, żebym użył). W porównaniu ze starszym modelem ewidentnie poczyniono pewnie kroki w celu lepszego uszczelnienia. Guma izolacyjna sięga około 5 centymetrów wgłąb pałąku, zmieniono przyciski i materiał obudowy. Czemu kupiłem znowu praktycznie to samo, mimo, że się popsuło? Bo jedyną alternatywą w kraju był JBL, który miał gorsze opinie (m.in. awaryjny system sterowania dotykowego). Dlatego, póki co, do pływania i słuchania nieco wzmocnionych w Audacity audiobooków:

Sony NWZ-WS613 / NW-WS413B - polecam.

Stare słuchawki wysłałem na EEVBlog na teardown. Zanim dotrą do Australii to zapewne przeschną znowu.


AKG IP-2 - umarły, po prawie 4 latach. Zaczął przerywać przewód przy jednej ze słuchawek. Zastąpiłem je drugą parą Creative EP-630.


Trust GXT 38 Titan 2.1 (19023) - 299 zł



Mam je już prawie rok. Ze spraw organizacyjnych - black piano plastik się palcuje, na szczęście jest tylko na frontach satelit. Kable fajne, długie, modularne, można wpinać kanały do wzmaka osobno, tak samo z wiązką wejściową. Fajny, płynny spory regulator głośności na kablu (po roku nie ma żadnych oznak trzeszczenia a gabaryty pilota sugerują, że potencjometr powinno się dać łatwo wymienić w razie usterki), regulacja poziomu głośności drugi raz na wzmaku i poziomu tonów niskich. Dźwięk - donośny, lekko suchy bas czasem potrafi zagłuszyć satelity (są trochę za słabe do tej tuby IMO). Grają czysto i przejrzysto, barwa dźwięku jest dla mnie odpowiednia i jest spore pole do popisu z EQ. Jestem zadowolony i uważam je za znaczny upgrade po T3300, których przy kompie używałem do tej pory. Głośniki mają niby automatyczny tryb stand-by, ale jeszcze go jakoś nie przyłapałem na działaniu. Nie wyłączam ich na noc, wtedy też da się słyszeć minimalny syk, raczej norma, w spaniu nijak nie przeszkodzi.

Póki co, polecam, mimo, że to Trust.

[ Dodano: 10-06-2020, 12:47 ]
Dziś porównamy dwóch potencjalnych następców Creative EP-630, wszystkie są dokanałowe.

Rock Zircon (69 zł)

W porównaniu z Creative - głębsze spectrum w tonach niskich, bas bardzo donośny, wysokie czysto i też wyraźniej. Lepsza separacja dźwięków, w EP-630 bardziej wszystko się zlewa.
Wtyczka pozłacana kątowa z twardego tworzywa z mizerną odgiętką, kabel pleciony do rozdwojenia, które jest symetryczne i odtąd przewód w izolacji silikonowej. W dotyku wydaje się grubszy niż coponiektóra konkurencja, ale materiał stanowi pewną maksymalną datę do zużycia (to ten rodzaj gumy co się zaczyna kleić po kilku latach).
Brak odgiętek przy mikrofonie, przy rozdzielaczu z jednej strony nie ma, z drugiej strony jest dwumilimetrowa, równie dobrze mogłoby jej nie być. Kształt słuchawki bardzo ergonomiczny, świetnie leżą w uszach. Brak opisu L/P. Mikrofon wysoko, na jednej z połówek już za rozdzieleniem.
3 rodzaje gum w zestawie.

Sony MH-750 (32 zł)

Bo to OEMowskie z Sony Erricssona. Grają jasno, niskie są bardzo stonowane, ale też sięgają dobrze w dół. Separacja dobra, przez to nadają się bardziej do grania w strzelanki online.
Wtyczka pozłacana kątowa z twardego silikonu lub czegoś polwinitopodobnego, odgiętka sztywna. Kabel polwinitowy, średnej grubości, rozdzielony niesymetrycznie - mikrofon jest jednocześnie rozdzieleniem i przewód lewej słuchawki jest krótszy. Przewody od rozdzielenia bardzo cienkie. Kształ bardzo prosty, średnio ergonomiczny. Słuchawki średnio chcą siedzieć w uchu.
3 rodzaje gum i klips w zestawie.



Ze względu na dźwięk polecam i to i to, Sony grają mniej imponująco, ale są tanie jak barszcz i za tę cenę są wystarczająco dobre. Finalne polecenie będzie jak się nie rozpadną za pół roku.

============================

Kolejny zestaw dokanałówek, jako, że zarówno Philips jak i Creative przestały grać na jednym kanale ;) .



JBL T110 (cena: 34 zł)
Suche, nowoczesne brzmienie ze sporą ilością basu. Nie aż tyle co w Zirconach, ale zajmują pod tym względem drugie miejsce. Dobrze się spasowują z EQ urządzeń przenośnych. Dźwięk wyraźny. Płaski kabel, niby się nie plącze, ale za to się dziwnie zwija. Może za to spora ilość materiału zagwarantuje większą wytrzymałość. Dziwny "kątowy" jack. 3 rozmiary gum w zestawie. Dziś to mój muzyczny daily driver na zmianę z Zirconami.

Switch On In-Ear Headphones (cena: 20 zł)
Marka własna Kaufland. Za diabły nie mogłem ich znaleźć na stronie ani Kauflandu ani nigdzie indziej. Nawet numeru modelu nie ma na pudełku ani w instrukcji. Po prostu "Switch On Słuchawki Dokanałowe". Grają jasno i sucho, bas może być lekko zagłuszony dużą ilością wysokich, ale jest tam i ma się nieźle. Kabel pokryty miękką silikonową warstwą, więc po jakimś czasie będzie wstrętny. Gumy przylegają do ucha dobrze, ale za to do słuchawki tak sobie, czasami wyciąganie słuchawki skutkuje pozostaniem gumy w uchu. Klips nie był w zestawie, ale zapasowe gumy już tak. Za tę cenę - polecam. Dziś to mój spacerowy daily driver do audiobooków.

Thomson EAR3005BK (cena: 20 zł)
Mułowato, brakuje góry i dołu. Wszystko się zlewa. Kable tanie w dotyku. Mikrofon ma z tyłu haczyk, co ma niby zastępować klips, ale słabo się to trzyma ubioru. Nie polecam, Kauflandowe o wiele lepsze w tej samej cenie.

===============================
Samsung AKG EO-IG955 (cena: 25 zł)
Nie kupować. Źle leżą w uchu, mają dużo niewyraźnego, średniego basu, góry nie ma prawie wcale. Oplot przewodu tylko do rozwidlenia.

JBL C200SI (cena: 28 zł)
Brzmią sucho, sporo basu, bardzo dużo najwyższych tonów. Dźwięk jest wyraźny, ale w porównaniu do T110 wyglądają tandetniej - kabel zwykły, okrągły, cienki, z tej gumy co się z czasem lepi. Wtyczka wygląda na mało wytrzymałą. Brzmią całkiem dobrze, ale nie wygląda solidnie.
_________________
:razzugly:
 
     
marek1321 
Mięso armatnie


Posty: 0

Prestiż
Wysłany: 09-05-2022, 11:59   

Ostatnio przeglądałem słuchawki gamingowe od Audio-Technika i zastanawiam się nad zakupem. Rozważam dwa modele ATH-PDG1a oraz ATH-GL3. Ma ktoś jakieś zdanie na temat tych słuchawek?
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

PSK Cytaty Klikibaza - kopia wszystkich klików Klikipedia - encyklopedia o tworzeniu gier Discord KlikCzat Zaproszenie
Daj piniondza Wielkie Muzeum Klikowe

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group