NukeBoards - Kreatywność przede wszystkim
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  DownloadDownload
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Crazy vs. NeTraY vs. Sunflower vs. Sporek vs. Ludwig
Autor Wiadomość
Sunflower 
Bohaterka


Główny edytor: GameMaker
Posty: 100

29218 Prestiż
Wysłany: 28-03-2014, 19:20   

Cytat:
nawiązywać ma po prostu do oryginału zasadami bądź bohaterami

Czyli inaczej mówiąc zarówno gra Pacmano-podobna, w której wirus zjada kolejne fragmenty przestrzeni dyskowej, jak i epicki erpeg Finalo-podobny, w którym sterujemy Pacmanem, powinny przejść. Oczywiście, epicki erpeg z wirusem w roli głównej bez żadnych odniesień już nie przejdzie. ;)
 
     
NeTRaY
Plutonowy


Główny edytor: Inny
Posty: 91

1745 Prestiż
Wysłany: 28-03-2014, 22:02   

Zasadniczo ma się kojarzyć, bądź luźno nawiązywać, bez trzymania się za pośladki i zaglądania sobie w talerz, ma być dowolnie i kreatywnie.

[ Dodano: 30-03-2014, 18:50 ]
No to taki mały progress report :D



[ Dodano: 30-03-2014, 18:59 ]
A tak poważnie to mam już
* projekt gry (w tym zaplanowany gameplay, pomysł na AI)
* założony projekt, główne klasy rozplanowane
* zaczątek edytora poziomów

Teraz muszę zrobić jakiś debug renderer do tego, żeby sprawdzić czy to w ogóle zadziała i podstawy gameplaya tam ogarnąć, tak by to było i grywalne i w miarę wymagające od gracza.

W zależności od czasu, albo będzie prosty pixart do tego dorobiony (wersja minimum) lub proste 3d (wersja max). I tyle

[ Dodano: 31-03-2014, 02:37 ]
A taki mam edytor poziomów i kampanii:

 
     
Natie 
Bohaterka

Główny edytor: Inny
Pojedynki: nie
Posty: 380

10110 Prestiż
Wysłany: 31-03-2014, 19:34   

Zapowiada się poważnie. :)
Największy dylemat mam co do AI. Czy wiecie że tradycyjny PacMan miał cztery rodzaje zachowań dla czterech duszków? Takie pseudo-charaktery.
_________________
...
 
     
NeTRaY
Plutonowy


Główny edytor: Inny
Posty: 91

1745 Prestiż
Wysłany: 31-03-2014, 19:50   

W pierwszej naszej bitwie (kiedy większość z Was śmigała jeszcze raczkując, a ja myślałem, że Crazy to klawy gostek) używałem A* zarówno do gonienia jak i uciekania, poziom trudności określałem jako liczba pól, które widzi duszek, więc np w przypadku prostego poziomu trudności duszek widział na 5 pól, co ruch każdy z duszków szukał najkrótszej drogi do pacmana i jeżeli była ona krótsza niż te 5, to zaczynał go gonić, podobnie z ucieczką, tylko duszek wybierał pierwszy pasujący kierunek inny niż najkrótsza droga do naszego pacmana.

Teraz robię trochę inną grę, więc AI robię zupełnie inaczej, w tej grze moje potworki będą miały 5 trybów:

Patrolowanie - pacman poza zasięgiem wzroku - duszki śmigają wszędzie byle minimalizować zawracanie, bo to będzie nędznie wyglądać - moje duszki są facetami i są zdecydowane oraz nie zachowują się jak kobity w sklepie z torebkami,
Pościg - zauważony pacman zaczynam go gonić,
Alert - gdy jeden z duszków zobaczy pacmana, powiadamia inne o miejscu, w którym go zobaczył. Trzeba pamiętać, że od naszej poprzedniej bitwy czasy się zmieniły i moje duszki zostały wyposażone w GPSa i radio :)
Ucieczka - czyli ratuj się kto może :)

Zastanawiam się jeszcze czy na większych mapach nie dodać "kamerki", czyli punkt na mapie, który gdy zauważy pacmana powiadamia duszki - zobaczę jak z czasem oraz jak to wpłynie na poziom trudności.

Taki mam plan :)
 
     
Fadex 
Legenda
#4; #12; #18; #20; #21; #27


Główny edytor: MMF2 Dev
Pojedynki: nie
Posty: 1773

51612 Prestiż
Wysłany: 31-03-2014, 20:27   

A* Do pięciu pól długości? :D W ciasnych korytarzach? :D :D
To chyba największy overkill ze wszystkich jakie widziałem. Przecież zwykły BFS wystarczy - ba, zwykle będzie wydajniejszy, bo nie ma otwartych przestrzeni :)
_________________
If it doesn't have to work, I can optimize any code to a runtime of zero. What's your superpower?
wat
 
 
     
NeTRaY
Plutonowy


Główny edytor: Inny
Posty: 91

1745 Prestiż
Wysłany: 31-03-2014, 20:48   

Na wyższych poziomach trudności brał większą odległość, aż do pełnej ścieżki, to raz, a dwa 8 lat temu implementując Astara w C++ i gierkę 3d w sdlu byłem z siebie tak dumny, że overkillowanie miałem w głębokim poważaniu :D
 
     
Sporek 
Bohater
Producent Wody w Proszku


Główny edytor: Fusion 2.5 Dev
Drugi edytor: TGF
Pojedynki: być może
Posty: 349

15764 Prestiż
Wysłany: 31-03-2014, 22:26   

NeTRaY napisał/a:
W pierwszej naszej bitwie (kiedy większość z Was śmigała jeszcze raczkując, a ja myślałem, że Crazy to klawy gostek) używałem A* zarówno do gonienia jak i uciekania, poziom trudności określałem jako liczba pól, które widzi duszek, więc np w przypadku prostego poziomu trudności duszek widział na 5 pól, co ruch każdy z duszków szukał najkrótszej drogi do pacmana i jeżeli była ona krótsza niż te 5, to zaczynał go gonić, podobnie z ucieczką, tylko duszek wybierał pierwszy pasujący kierunek inny niż najkrótsza droga do naszego pacmana.

Teraz robię trochę inną grę, więc AI robię zupełnie inaczej, w tej grze moje potworki będą miały 5 trybów:

Patrolowanie - pacman poza zasięgiem wzroku - duszki śmigają wszędzie byle minimalizować zawracanie, bo to będzie nędznie wyglądać - moje duszki są facetami i są zdecydowane oraz nie zachowują się jak kobity w sklepie z torebkami,
Pościg - zauważony pacman zaczynam go gonić,
Alert - gdy jeden z duszków zobaczy pacmana, powiadamia inne o miejscu, w którym go zobaczył. Trzeba pamiętać, że od naszej poprzedniej bitwy czasy się zmieniły i moje duszki zostały wyposażone w GPSa i radio :)
Ucieczka - czyli ratuj się kto może :)

Zastanawiam się jeszcze czy na większych mapach nie dodać kamerki, czyli punkt na mapie, który gdy zauważy pacmana powiadamia duszki - zobaczę jak z czasem oraz jak to wpłynie na poziom trudności.

Taki mam plan :)

Jejku xD To moje SI jest mocno zaawansowane, a przynajmniej póki co jest xD - ruch 4 kierunkowy i losowo wybiera kierunek gdy dochodzi do krawędzi, i jeszcze dorabiam, że goni gdy go zauważy i tyle, nie mam co kombinować xD (znaczy, to gonienie to tylko bieg w kierunku gracza, a potem jak mu się nudzi to tyle xD)
_________________
 
     
Ludwig 
Plutonowy


Główny edytor: Fusion 2.5
Drugi edytor: MMF2
Pojedynki: być może
Posty: 96

2294 Prestiż
Wysłany: 05-04-2014, 22:26   

Jak tam postępy nad gierkami? :)
 
     
Sporek 
Bohater
Producent Wody w Proszku


Główny edytor: Fusion 2.5 Dev
Drugi edytor: TGF
Pojedynki: być może
Posty: 349

15764 Prestiż
Wysłany: 06-04-2014, 13:33   

A ja mam pytanie - zagralibyście w grę co jest dubbing amatorski xD ? To bym zrobił, bo zawsze chciałem to zrobić, ale w sumie nie wiem czy poświęcać na to czas.
_________________
 
     
msg 
Pupogłowy
~~~~~~~~~~~


Główny edytor: KNP
Drugi edytor: KNP
Posty: 1411

40082 Prestiż
Wysłany: 06-04-2014, 13:55   

Sporek napisał/a:
zagralibyście w grę co jest dubbing amatorski?

Z pewnością zagrałbym. Nawet z miłą chęcią, jeśli dubbing nie będzie ZBYT amatorski - to znaczy np. nie zatrudnisz nastolatka przed mutacją do dubbingowania dorosłego.
_________________
:razzugly:
 
     
Sporek 
Bohater
Producent Wody w Proszku


Główny edytor: Fusion 2.5 Dev
Drugi edytor: TGF
Pojedynki: być może
Posty: 349

15764 Prestiż
Wysłany: 06-04-2014, 14:31   

msg napisał/a:
Sporek napisał/a:
zagralibyście w grę co jest dubbing amatorski?

Z pewnością zagrałbym. Nawet z miłą chęcią, jeśli dubbing nie będzie ZBYT amatorski - to znaczy np. nie zatrudnisz nastolatka przed mutacją do dubbingowania dorosłego.

No ok, to postaram się dodać do tej gry dubbing jak zostanie trochę czasu, bo w sumie tylko 2-3 postacie będą to tam :) Zrobię 2 wersje - bez dubbingu i z jak kogoś będzie razić, bo to takie eksperymentalne będzie.
_________________
 
     
Ludwig 
Plutonowy


Główny edytor: Fusion 2.5
Drugi edytor: MMF2
Pojedynki: być może
Posty: 96

2294 Prestiż
Wysłany: 03-05-2014, 21:07   

Więc...

Powiedzmy, że nie będę się usprawiedliwiał :/
https://www.dropbox.com/s...o/pac%20man.exe

sterowanie: Q, W, A, S
 
     
Sporek 
Bohater
Producent Wody w Proszku


Główny edytor: Fusion 2.5 Dev
Drugi edytor: TGF
Pojedynki: być może
Posty: 349

15764 Prestiż
Wysłany: 03-05-2014, 23:18   

Ok, przez małe nieporozumienie z moim mózgiem, ogłaszam, że nic nie zrobię :( Zrobiłem grafiki i projekty plansz i nic tylko robić, ale już mi się nie chce, nie mam poczucia czasu coś przez ten maj. Na PW mogę wysłać grafiki tylko jakie mam, nic więcej nie mam xD
_________________
 
     
NeTRaY
Plutonowy


Główny edytor: Inny
Posty: 91

1745 Prestiż
Wysłany: 04-05-2014, 12:33   

Ja też tak jak Sporek muszę zwalkowerować, było blisko, ale się nie wyrobiłem z planem minimum, głównie przez robotę no i trochę przeceniłem moje zardzewiałe zdolności Blenderowe, gdzie każdy model jest dla mnie bólem :)

Projekt skończę, bo za dużo nad nim przesiadziałem i tutaj wrzucę, ale już jako ciekawostkę, a nie jako konkurs.
 
     
Natie 
Bohaterka

Główny edytor: Inny
Pojedynki: nie
Posty: 380

10110 Prestiż
Wysłany: 04-05-2014, 17:36   

Czekajcie...to już dzisiaj? A mi się pokręciło że ustawiłam termin na tydzień po długim weekendzie (bo komu chce się cokolwiek robić w długi weekend...).
Jak to? Tyle walkowerów? Bez przesady, robimy coś z tym? Ja nie chcę mojego projektu rzucić w kąt! (którego do północy jednak absolutnie nie wykończę :P )
EDIT:
SERIO cisza?
_________________
...
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

PSK Cytaty Klikibaza - kopia wszystkich klików Klikipedia - encyklopedia o tworzeniu gier Discord KlikCzat Zaproszenie
Daj piniondza Wielkie Muzeum Klikowe

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group