NukeBoards - Kreatywność przede wszystkim
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  DownloadDownload
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Minty
19-04-2006, 16:21
Polowanie na duchy :)
Autor Wiadomość
Natie 
Bohaterka

Pojedynki: nie
Posty: 380

Prestiż
Wysłany: 29-07-2006, 11:52   

Akurat jeśli chodzi o ufoludki to cała ich budowa, czy to kolor, wzrost, czy te oczy to zależy w dużym stopniu od warunków na ich planecie. Wenusjańczyk na pewno miałby mniejsze oczy niż Marsjanin, bo u niego nasłonecznienie jest większe, Wzrost zależałby też od ciśnienia na tej planecie [ na wenus praktycznie musiałby być plackiem ]. A kolor skóry od wielu czynników - także od typu oddychania :P Chociaż na Ziemi chyba [popraw mnie ktoś w razie czego] nie ma organizmu z jądrem komórkowym i chloroplastrami jednocześnie.
_________________
...
 
     
msg 
Pupogłowy
~~~~~~~~~~~


Posty: 1411

Prestiż
Wysłany: 29-07-2006, 12:00   

Łolaboga, ale błąd!
Każda komórka musi mieć jądro komórkowe.
Wyobraź sobie szkołę bez dyrektora. Kurde, zły przykład. Kompa bez procka. O! Wałek! ;)
Co do reszty, to może być prawda, obcoplaneciarze mogą wyglądać jakoś zupełnie inaczej niż my, np. jak żywa motorówka.
_________________
:razzugly:
 
     
Natie 
Bohaterka

Pojedynki: nie
Posty: 380

Prestiż
Wysłany: 29-07-2006, 12:14   

No to nie chodziło o jądro tylko coś wyróżniające komórke zwierzęcą od roślinnej... No dobra z biologii jestem cienka :P
_________________
...
 
     
Lukas 
Plutonowy


Posty: 89

Prestiż
Wysłany: 29-07-2006, 12:35   

Cytat:
Każda komórka musi mieć jądro komórkowe.


Też byk, erytrocyty (komórki krwi) nie mają :P są też takie które mają ich wiele, nazywane są komórczakami i są to przeważnie pleśnie ;)
_________________


 
 
     
copperdragon 
Bohater
Popieram Ice Cold Revolucion


Pojedynki: tak
Posty: 625

Prestiż
Wysłany: 29-07-2006, 13:03   

Lukas napisał/a:
Cytat:
Każda komórka musi mieć jądro komórkowe.


Też byk, erytrocyty (komórki krwi) nie mają :P są też takie które mają ich wiele, nazywane są komórczakami i są to przeważnie pleśnie ;)

Powiem więcej, prokarionty (bakterie & wirusy) chyba w ogóle nie mają jądra komórkowego i z tego właśnie są znane.

Alicja: chodziło ci o ścianę komórkową. :P

MSG: żywa motorówka? Cool! :P

Tak się tylko zastanawiam, czy nie powinien powstać osobny temat o Obcych i tych innych... bądź co bądź te ufoludki to jeszcze nie duchy... a może? ;)
 
 
     
Vital 
Starszy sierżant
VTL


Posty: 203

Prestiż
Wysłany: 29-07-2006, 22:55   

OOOO cziiiizas ale offtop rozkręciłem:D:D:D Rozpiera mie duma,ale mimo wszystko wróćmy do przewodniego tematu albo w ogóle się już nie wypowiadajmy :P
_________________
człowiek-zając rusza do boju!
 
 
     
Avenged 
Młodszy chorąży
A7X fan!


Posty: 244

Prestiż
Wysłany: 30-07-2006, 01:00   

Nom, ale trochę mnie zaciekawiło to całe OOBE :P !! Heh jak to się robi, że by wyjść z tego ciała fizycznego :P we śnie?? Chciałbym spróbować :Dheh!!!! (To nie jest offtop bo w jakimś sensie jest związane z duchami :P , ale nie polowaniem na nie :P :P:P)

Co do offtopowego UFO (w pl version---> NOL) to moim zdaniem jest to po prostu wymysł ludzki, co ni znacza że nie jest zmieszany z odrobiną prawdy.
Człowiek po prostu nie mógł uwierzyć że jest sam we wszechświecie i wpadł na pomysł że istnieją takie stworki o takich i owakich kształtach, że poruszają się statkami w kształcie talerzy i że gdzieś tam żyją daleko.
Takie jest moje zdanie na temat UFO. Oczywiście nie twierdzę że nie ma innych istot oprócz nas ziemian. Ale mogą to być po prostu jakieś mikroskopijne bakteriopodobne stworzenia. Jak narazie to nie jesteśmy w stanie tego zbadać za bardzo - coś wolno latają te stateczki konstruowane na ziemi :P hehe. Co to jest te pare tys. km/h czy nawet więcej (nie wiem dokładnie ile). Może kiedyś zrobimy (mam na myśli konstruktorów :P jakby co..) takie statki co będą szybsze i dalej zalecimy i się dowiemy czy żyje coś jeszcze czy nie.
Dobra nie offtopuje już.

PS.: może mi się uda dziś w nocy "wyjść z mego ciałka fisycnego :P '' hehe...

PoZdRo!!!
_________________
Windows has found a virus in this post. Press and hold down Alt+F4 to begin windows recovery.
 
 
     
Lukas 
Plutonowy


Posty: 89

Prestiż
Wysłany: 30-07-2006, 10:23   

Avenged napisał/a:
Nom, ale trochę mnie zaciekawiło to całe OOBE :P !! Heh jak to się robi, że by wyjść z tego ciała fizycznego :P we śnie?? Chciałbym spróbować :Dheh!!!! (To nie jest offtop bo w jakimś sensie jest związane z duchami :P , ale nie polowaniem na nie :P :P:P)

Nie polecam tego typu praktyk, przy odrobinie "szczęścia" może się to źle skończyć.
 
 
     
Avenged 
Młodszy chorąży
A7X fan!


Posty: 244

Prestiż
Wysłany: 30-07-2006, 11:51   

W sumie może i tak...
Chyba jednak bardziej wolałbym LD (http://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%9Awiadomy_sen) :D . Wydaje mi się że jakoś jest mniej wpływające na psychikę niż to OOBE. Ale zawsze jak już se uświadomiłem podczas snu że śnię, to zaraz po tym budziłem się szybko :( .
Kiedyś nawet śniło mi się że jestem na dachu wysokiego budynku, i że ktoś mnie chce z niego wypchnąć, ale jakoś zdałem sobie sprawę że to jest sen, i chciałem sam z niego skoczyć, bo i tak by sie nic nie stało :P , ale zanim się wybiłem, obudziłem sie :( ....
a szkoda...
_________________
Windows has found a virus in this post. Press and hold down Alt+F4 to begin windows recovery.
 
 
     
Lukas 
Plutonowy


Posty: 89

Prestiż
Wysłany: 30-07-2006, 13:23   

no LD jest raczej bezpieczne, kiedyś próbowałem, ale nie chciało mi się trenować xD
_________________


 
 
     
Cruise 
Plutonowy
Mechwarrior


Posty: 73

Prestiż
Wysłany: 30-07-2006, 13:46   

Lukas napisał/a:
Avenged napisał/a:
Nom, ale trochę mnie zaciekawiło to całe OOBE :P !! Heh jak to się robi, że by wyjść z tego ciała fizycznego :P we śnie?? Chciałbym spróbować :Dheh!!!! (To nie jest offtop bo w jakimś sensie jest związane z duchami :P , ale nie polowaniem na nie :P :P:P)

Nie polecam tego typu praktyk, przy odrobinie szczęścia może się to źle skończyć.


Co najwyzej sie porządnie wystraszy, poza tym raczej nic mu nie grozi. Co innego gdyby miał projekcje w swiecie astralnym, tam zagrozenie jest juz wieksze aczkolwiek i tak bardzo znikome. Ja OOBE jeszcze nie mialem (chociaz juz raz prawie mi sie udalo), a LD zazywam od czasu do czasu ale sam nie potrafie w niego niestety wejsc, a szkoda. Jest jedna bardzo ciekawa stronka o tych rzeczach, pozniej jak znajde link to wrzuce.
 
 
     
Lukas 
Plutonowy


Posty: 89

Prestiż
Wysłany: 30-07-2006, 14:13   

Cruise napisał/a:
Co najwyzej się porządnie wystraszy, poza tym raczej nic mu nie grozi. Co innego gdyby miał projekcje w swiecie astralnym, tam zagrozenie jest juz wieksze aczkolwiek i tak bardzo znikome.


Wszystko jest dla ludzi, ale każda, nawet najprostrza rzecz, użyta w nieodpowiedni sposób, może stanowić niebespieczeństwo. Tym bardziej, że o OBE ludzie wiedzą bardzo mało. Człowiek może na skutek tego, co zobaczy, dostać różnych chorób psychicznych, co ogólnie źle na niego wpłnie. Tak samo jest z hipnozą, niedokształcony i niedoświadczony hipnotyzer może wyrządzić człowiekowi dużą krzywdę, w skrajnych przypadkach z człwoieka pozostanie roślinka.
Jak już Ci tak bardzo zależy, to radzę unikać miejsc typu cmentarz, więzienie, różne miejsca mordów, czy przypominanie sobie przykrych wydarzeń, np. porodu (kupe ludzi dostaóło wstrząsów psychicznych po przypomnieniu sobie własnego porodu).
 
 
     
Avenged 
Młodszy chorąży
A7X fan!


Posty: 244

Prestiż
Wysłany: 30-07-2006, 15:27   

hehe, nie zalezy mi tak bardzo, tylko chodzi mi o to zeby umiec nie wpadac w szok gdy uwiadomie sobie ze snie i nie budzic sie z tego powodu - bo to psuje cala zabawe:/ .
Jak juz bede umial nie budzic sie, to bedzie fajnie bo bede wiedzial ze to tylko sen i wszystko idzie robic (mam na mysli takie rzeczy jak: skakanie ze spadochronem i bez xD, polecenie se do Japoni w pare sekund xD hehe itp.).
_________________
Windows has found a virus in this post. Press and hold down Alt+F4 to begin windows recovery.
 
 
     
Cruise 
Plutonowy
Mechwarrior


Posty: 73

Prestiż
Wysłany: 30-07-2006, 15:39   

Lukas: No tutaj zgadzam się całkowicie aczkolwiek rzadko sie zdarzają takie wypadki.

Avenged napisał/a:

Jak juz bede umial nie budzic się, to bedzie fajnie bo bede wiedzial ze to tylko sen i wszystko idzie robic (mam na mysli takie rzeczy jak: skakanie ze spadochronem i bez xD, polecenie se do Japoni w pare sekund xD hehe itp.).


To wszystko mozesz robic w swiadomym snie, bedąc w OOBE czyli mając tzw "projekcję w czasie rzeczywistym możesz teleportowac sie do znanych Ci miejsc lub osób itp.

Ogolnie ezoteryka to bardzo ciekawa rzecz, znalazlem ten link o ktorym wczesniej wspominalem oto on: http://obe.cba.pl/
 
 
     
Avenged 
Młodszy chorąży
A7X fan!


Posty: 244

Prestiż
Wysłany: 31-07-2006, 17:22   

Dość ciekawa stronka. Jednak mnie tarot i te inne nie pociągają. Co jedynie to OOBE (czy OBE) i LD mnie zainteresowały :D
Czytałem o tych różnych technikach wchodzenia w stan OBE , ale jakoś nie do końca mi się chce wierzyć w to żeby można było poprzez nie wyjść z ciała fizycznego :\.
Po drugie nie wiem czy to czasem nie jest na zasadzie śwadomego snu - w którym śnię że wyszedłem z ciała fiz. A wiadomo jak sen różni się od rzeczywistośći. Nie wiem. Może spróbuję kiedyś, ale nie mam pewności co do realności tego wszystkiego...
_________________
Windows has found a virus in this post. Press and hold down Alt+F4 to begin windows recovery.
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

PSK Cytaty Klikibaza - kopia wszystkich klików Klikipedia - encyklopedia o tworzeniu gier Discord KlikCzat Zaproszenie
Daj piniondza Wielkie Muzeum Klikowe

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group