NukeBoards - Kreatywność przede wszystkim
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  DownloadDownload
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
[Fusion] Zaawansowana zabawa z tablicami
Autor Wiadomość
kurak 
Plutonowy


Główny edytor: Fusion 2.5
Drugi edytor: MMF2
Posty: 79

1346 Prestiż
Wysłany: 29-09-2019, 10:29   [Fusion] Zaawansowana zabawa z tablicami

Cześć!

Potrzebuję zrobić coś takiego, żeby miś w tablicy, powiedzmy 10x10, kolumny które same będą mi się sortować w zależności od wartości jakie tam wpiszę. Oraz też po usunięciu danej wartości reszta z nich "wskoczy" na odpowiednie miejsce.

Próbowałem to ograć na około z wykorzystaniem zwykłego arraya, przerzucania stamtąd wartości do listy za pomocą pętli, potem z listy do "sortowaczki" i potem znów do arraya - ale jest to niesamowicie nieefektywne i dużo z tym zachodu.

Jeśli ktoś z Was umie obsłużyć advanced array lub temu podobne dodatki byłbym wdzięczny za pomoc, wydaje mi się, że one mają takie funkcje, jednak nie bardzo potrafię je ugryźć.

Jeśli to co chcę uzyskać opisałem zbyt niezrozumiale - dajcie znać, postaram się to dokładniej rozpisać :)

Dzięki!!
 
     
ViS 
Kapral


Główny edytor: MMF2 Dev
Drugi edytor: MMF2
Pojedynki: być może
Posty: 31

3071 Prestiż
Wysłany: 29-09-2019, 12:08   

Array X ma funkcję sortowania wartości w tablicy i jest prosty jak zwykły Array.
 
     
kurak 
Plutonowy


Główny edytor: Fusion 2.5
Drugi edytor: MMF2
Posty: 79

1346 Prestiż
Wysłany: 29-09-2019, 16:25   

Dzięki! Nie znałem array X, nie ma go oficjalnym managerze rozszerzeń, ale już sobie go znalazłem na darkwire, zaraz go wypróbuję i zobaczę czy uda się zrobić to o co mi chodziło :)

[ Dodano: 07-10-2019, 13:57 ]
Hej! Sprawdziłem tego array x i niestety nie potrafię tam zrobić takiego sortowania jak potrzebuję. Potrzebuję zrobić tak, żeby wybrana kolumna się tylko posortowała i to jeszcze nie od pierwszej komórki - to chyba jednak zbyt skomplikowane jeśli chodzi o tą tablicę. Nigdzie też nie mogę znaleźć jakiś fajnych materiałów dotyczących tych bardziej zaawansowanych tablic z pluginów.

Jeśli coś macie prosze podzielcie się :)
 
     
Cootje 
Legenda


Główny edytor: KNP
Drugi edytor: MMF Express
Pomógł: 35 razy
Posty: 644

18047 Prestiż
Wysłany: 27-10-2019, 22:28   

Niektóre z moich obiektów to oferują, ale wielowymiarowy array chyba nie jest zatwierdzony przez CT bo nie jest unicode. Za to lista już tak jeśli to rozwiązuje Twoje problemy. Co do arraya mogę poszukać gdzieś na moich dyskach z 2013 roku.
_________________
Mój klucz publiczny PGP
 
     
kurak 
Plutonowy


Główny edytor: Fusion 2.5
Drugi edytor: MMF2
Posty: 79

1346 Prestiż
Wysłany: 11-12-2019, 23:11   

Cześć Cootje! Dzięki za odpowiedzi w moich wątkach, nie wiem jakim cudem je przeoczyłem ;)

Problem na razie rozwiązuję tak, że po prostu napisz sobie kod z sortowaniem bąbelkowym i będę go odpalał w razie potrzeby
i wykorzystam po prostu zwykłego arraya :)

Jednak ten projekt jest mniej ważny, najbardziej martwi mnie sprawa z innego mojego wątku, że moje aplikacje co jakiś czas interpretowane są jako wirus :/
 
     
Cootje 
Legenda


Główny edytor: KNP
Drugi edytor: MMF Express
Pomógł: 35 razy
Posty: 644

18047 Prestiż
Wysłany: 16-04-2020, 00:35   

Quick sorta też idzie zaimplementować w CF na array, a co do wykrywalności jak masz legitnego cf to odznacz opcje compress the runtime i powinno być ok.
_________________
Mój klucz publiczny PGP
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

PSK Cytaty Klikibaza - kopia wszystkich klików Klikipedia - encyklopedia o tworzeniu gier Discord KlikCzat Zaproszenie
Daj piniondza Wielkie Muzeum Klikowe

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group