NukeBoards - Kreatywność przede wszystkim
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  DownloadDownload
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
[Klikowiec] Zetcom
Autor Wiadomość
zetcom 
Młodszy chorąży
2D Artist


Główny edytor: Inny
Drugi edytor: Fusion 2.5 Dev
Pojedynki: nie
Posty: 231

3194 Prestiż
  Wysłany: 02-01-2014, 14:33   [Klikowiec] Zetcom

Cześć wszystkim, jestem Rafał :)
Nie wiem jak wiele osób zagląda w ten dział, ale nie przejmując się tym zbytnio postaram się skupić nad tym co ciekawego (z gier) tworzę w chwili obecnej. Może kogoś to zainspiruje itd.

Staż pracy w narzędziach Clickteamu: 12 lat.

Obecne narzędzie pracy: Multimedia Fusion 2.5

Strona z moją twórczością (nieklikową): Zetart

Nad czym obecnie pracuję:
Tak, tak... powracam do pracy nad Dewatatorem. Przez dłuższy czas nic w nim konkretnego nie robiłem. Skupiałem się w tym czasie nad pracą licencjacką: concept-artami, gdyż studiuję/studiowałem grafikę artystyczną. Teraz gdy mogę spokojnie i bez wyrzutów sumienia robić coś innego uznałem, że warto dokończyć nieskończone, swój Never Ending Project (:
W pewnym momencie musiałem poważnie się nad tym wszyskim zastanowić. W mojej głowie gościł poważny plan zrobienia całej grafiki na nowo. Wiecie... w nowym stylu, na tablecie, ze światłem cieniami. Na szczęście powiedziałem o swoich planach paru osobom, które grały w to co do tej pory zrobiłem. Tak poważne zmiany okazałyby się bolesne w skutkach oraz nie fair biorąc pod uwagę czas i osoby, które grały w TechDema i były pod dobrym wrażeniem tego co było i jest obecnie. Nowa grafika będzie się wiązała z projektem po Dewastatorze.
Największe zmiany, rzekłbym rewolucyjne - to wykorzystanie w praktyce nowo nabytych umiejętności (odkryć) z prac nad edytorem do LightNoida Bartixera. Ujmując całość w skrócie: zarządzanie grupami obiektów i ich identyfikacją. Pozwala mi to wreszcie w znacznym stopniu przyśpieszyć prace nad całością... wręcz nieporównywalnie.

Niebawem napiszę coś więcej od technicznej strony.

Projekt Dewastator na fb: Projekt Dewastator

Pozdrawiam :madugly:
Ostatnio zmieniony przez zetcom 18-01-2014, 16:53, w całości zmieniany 4 razy  
 
     
Fanotherpg 
Porucznik
I'm livin' proof


Główny edytor: Fusion 2.5 Dev
Drugi edytor: Fusion 2.5
Pojedynki: tak
Steam:
Skype:
Posty: 821

14370 Prestiż
Wysłany: 03-01-2014, 16:12   

Aż zlajkowałem na fejsie :)
_________________
Indie since 1997.
 
 
     
zetcom 
Młodszy chorąży
2D Artist


Główny edytor: Inny
Drugi edytor: Fusion 2.5 Dev
Pojedynki: nie
Posty: 231

3194 Prestiż
Wysłany: 06-01-2014, 19:28   

Kolejny wpis :rollugly:
Dręczy mnie odwieczna walka z pokusą wrzucania drobnostek itp. szczegółów a głównym celem - zakończeniem całości - Dewstatora. Kiedy nadejdzie tego kres? Dodatkowo rozdwajam się (: bo nie potrafię usiedzieć pracując nad jednym i tym samym. Raz pracuję więc nad Dewastatorem, a raz rysuję w całkiem innych klimatach, bardziej pokojowych:
Ale ale... wracając do gier - w chwili obecnej pracując nad "Dewciem" postanowiłem oczyścić go z niezauważalnych detali i skupić się nad występującymi, rażącymi oczy błędami, niedociągnięciami.
Tak więc: przeprojektowałem całkowicie system zmiany broni w oparciu o niewidoczne rozszerzenie... List object - to samo tyczy się zebranych przedmiotów, które będziemy używać. Odciążyło to w znacznym stopniu liczbę zdarzeń chodź na chwilę obecną można ich naliczyć aż/tylko 1785 linijek. Manewr ten zwiększył komfort wyboru czym strzelamy o jakieś... 100%? Przynajmniej mnie osobiście się tak wydaje (;
Nie chcę szastać całkiem nowymi zrzutami. Poniżej, po lewej stronie stara wersja Dewastatora, po prawej obecna. Jakby tak się dobrze przyjrzeć, widać niewielkie zmiany takie jak glow dla każdego źródła światła czy systemik dialogowy. Na żywo wygląda to znacznie bardziej dynamicznie ponieważ pada dodatkowo niewielki deszcz.
Zastanawiam się czy warto w ogóle wydawać kolejne TechDemo7. Może lepiej będzie po prostu skupić się na pracy i wydać ewentualnie krótki gameplay reklamujący?

Pozdrawiam!
EZ-Counter

Fanotherpg napisał/a:
Aż zlajkowałem na fejsie :)
W imieniu Dewastatora... dziękuję (:
 
     
duur 
Starszy sierżant


Główny edytor: Fusion 2.5 Dev
Drugi edytor: TGF
Pojedynki: nie
Posty: 178

19 Prestiż
Wysłany: 06-01-2014, 20:17   

cieszy mnie, że kontynuujesz starego Dewastatora, nagrodą za jego ukończenie - wolność i rozpoczniesz zupełnie nowy projekt (od strony graficznej uwolnisz się od obecnego stylu)... a co do techdema: radziłbym skupić się na pracy, nie rozpraszać się, chyba że masz duże wątpliwości co do gameplay gry - zmontuj filmik - mniej kłopotu, a wprawne oko wychwyci charakter gry i drętwe / słabe punkty.

w Twojej grze grafika silnie dominuje... masa tu smaczków, nawet gdyby Dewastator był przygodówką typu point'n'click - grałoby się wybornie :--)
 
     
zetcom 
Młodszy chorąży
2D Artist


Główny edytor: Inny
Drugi edytor: Fusion 2.5 Dev
Pojedynki: nie
Posty: 231

3194 Prestiż
Wysłany: 11-01-2014, 17:14   

Co nowego u Dewastatora? Przejrzałem ostatnimi czasy parę materiałów odnośnie tego czym tak naprawdę jest interakcja w grach komputerowych. Zmieniłem nieco nastawienie, nie będę jakoś strasznie niepotrzebnie naginał tej części gry. Postaram się jednak sprawić by gracz nie czuł się jakoś bardzo samotny. Jest już kilka pomysłów, które zapewne zaskoczą.
Wczoraj późnym wieczorem narobiłem trochę bałaganu w projekcie bo zauważyłem jeden całkowicie zbędny element, którego usunięcie powiązało się z magicznymi błędami których się nie spodziewałem. Automat Zetcoli? najstarsza z grafik w projekcie. Jeszcze z czasów gdy chodziłem do Technikum. Uznałem, że nie ma co się wygłupiać, starczy że są baniaki w wodą - promujmy zdrowie! (chodź podobno ta woda też jakaś specjalnie ze źródełka nie jest - tak słyszałem). A jak już nastąpił ten nieuzasadniony wysyp błędów - okazało się, że część zdarzeń gry jest tak beznadziejnie przemyślana że postanowiłem to i owo przepisać przy okazji uszczuplając cały epizod w fabryce. Najbardziej irytujące było dla mnie masowe wykorzystanie Alterable value, gdzie mogłem w zupełności posłużyć się flagami. Jak to mała luka w wiedzy może dużo zmienić w komforcie pracy - serio.

A na deser coś z innej kategorii moich zainteresowań. Tak, dla relaksu. Może wyszło trochę za poważnie, ale... trudno. Moja przedostatnia z prac ołówkowych. Kolejna z nich - anioł, wciąż w fazie prac.


W następnym poście postaram się o jakiś świeży, ciekawy screen z Dewa. Wracam do pracy.
Udanego weekendu!
EZ-Counter

deerKP napisał/a:
(...) radziłbym skupić się na pracy, nie rozpraszać się, chyba że masz duże wątpliwości co do gameplay gry - zmontuj filmik - mniej kłopotu, a wprawne oko wychwyci charakter gry i drętwe / słabe punkty
Tak też zrobię deerKP. Pomijając osoby testujące (: Dobrze by było zobaczyć jakieś reakcje w szerszym gronie odbiorców, a przy okazji dobrze zareklamać.
 
     
zetcom 
Młodszy chorąży
2D Artist


Główny edytor: Inny
Drugi edytor: Fusion 2.5 Dev
Pojedynki: nie
Posty: 231

3194 Prestiż
Wysłany: 18-01-2014, 17:33   

Ten post niestety będzie wyjątkowo krótki, gdyż masa pracy nie związana z Dewastatorem przede mną. Muszę trochę wyhamować ponieważ projekt nie ma statusu priorytetowego. Jednakże... jedną z wartych wspomnienia rzeczy jakie ostatnio wprowadziłem w grze jest "baza błędów" (głównie z myślą o testerach). Czyli możliwość zapisu znalezionych błędów bez potrzeby wychodzenia z gry czy pisania ich na kartkach.

Poniżej zrzut z obecnego widoku roboczego, a także okienko zdradzające jakiego typu rozszerzenia używa Dew.


Pozdrawiam!
 
     
zetcom 
Młodszy chorąży
2D Artist


Główny edytor: Inny
Drugi edytor: Fusion 2.5 Dev
Pojedynki: nie
Posty: 231

3194 Prestiż
Wysłany: 13-02-2014, 21:14   



Ujdzie?
 
     
Ayth 
Podporucznik


Główny edytor: KNP
Pojedynki: nie
Posty: 686

7700 Prestiż
Wysłany: 14-02-2014, 15:18   

nice
 
     
deenty 
Szeregowy


Główny edytor: MMF2
Pojedynki: być może
Posty: 2

5565 Prestiż
Wysłany: 14-02-2014, 15:59   

A ja mam pytanie dotyczące innego Twojego projektu - kiedyś tworzyłeś coś o tytule Zetcom Wars lub coś w tym stylu, nie pamiętam. Porzuciłeś może ten projekt? Gdybyś kiedyś wkońcu miał skończyć Dewa, może ciekawym podejściem by było stworzenie innego trybu rozgrywki polegajacego na tamtym właśnie pomyśle?
Co do samego Dewastatora, jego koncepcja od lat niewiele się zmieniła jak widzę, za to grafika rośnie w siłę. Dobry jesteś w te klocki. Oby tylko gameplay był udany - słabej rozgrywce ładna grafika nie pomoże.
_________________
Człowiek-panda.
 
     
duur 
Starszy sierżant


Główny edytor: Fusion 2.5 Dev
Drugi edytor: TGF
Pojedynki: nie
Posty: 178

19 Prestiż
Wysłany: 14-02-2014, 23:07   

z rysunku na rysunek coraz krótsze nogi :--P
 
     
zetcom 
Młodszy chorąży
2D Artist


Główny edytor: Inny
Drugi edytor: Fusion 2.5 Dev
Pojedynki: nie
Posty: 231

3194 Prestiż
Wysłany: 15-02-2014, 21:43   

A tu coś z wczorajszego święta ^^

Co do Zetcom Wars... faktycznie coś kiedyś robiłem takiego. Dzięki za podsunięcie pomysłu deenty! :)
Co do nóg... hmm... może to przez te buty? :D
 
     
zetcom 
Młodszy chorąży
2D Artist


Główny edytor: Inny
Drugi edytor: Fusion 2.5 Dev
Pojedynki: nie
Posty: 231

3194 Prestiż
Wysłany: 18-06-2014, 12:49   Co nowego

Trwają prace nad edytorem plansz do Dewastatora:
https://www.youtube.com/watch?v=j_m5NcNln4w

Uczę się obsługi narzędzia do animacji Spriter:
https://www.youtube.com/watch?v=-b17Jo1Fois

Utworzyłem kanał wideo yt w którym będzie można śledzić postępy nad projektem:
https://www.youtube.com/c...F9BuHpu2j-W-_cw
 
     
zetcom 
Młodszy chorąży
2D Artist


Główny edytor: Inny
Drugi edytor: Fusion 2.5 Dev
Pojedynki: nie
Posty: 231

3194 Prestiż
Wysłany: 22-06-2014, 12:46   

Filmik skupiający się na zmianach w nowej wersji pre-alpha edytora poziomów/map do Dewastatora:
https://www.youtube.com/watch?v=wO6GeXopqGY
 
     
zetcom 
Młodszy chorąży
2D Artist


Główny edytor: Inny
Drugi edytor: Fusion 2.5 Dev
Pojedynki: nie
Posty: 231

3194 Prestiż
Wysłany: 25-06-2014, 01:28   



:madugly:
 
     
Fadex 
Legenda
#4; #12; #18; #20; #21; #27


Główny edytor: MMF2 Dev
Pojedynki: nie
Steam:
Posty: 1773

51612 Prestiż
Wysłany: 25-06-2014, 12:01   

Ja szczerze mówiąc wolałem tradycyjną, pixelkowatą poprzednią wersję. Ale może to tylko moje zdanie :P
Największy problem z takim stylem którego teraz używasz jest to, że wszystkie obiekty wyglądają bardzo statycznie. Bo o ile w pixelarcie wystarczy poprzestawiać parę pixelków i mamy nową klatkę animacji to tu musisz włożyć wielokrotnie więcej pracy - przez co (zwykle) twórcy "obcinają koszta" i robią na przykład co drugą albo i co trzecią ramkę animacji. Wtedy zwykle wszystko wygląda bardzo sztucznie, nie chciałbym aby to dotknęło tego projektu.
_________________
If it doesn't have to work, I can optimize any code to a runtime of zero. What's your superpower?
wat
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

PSK Cytaty Klikibaza - kopia wszystkich klików Klikipedia - encyklopedia o tworzeniu gier Discord KlikCzat Zaproszenie
Daj piniondza Wielkie Muzeum Klikowe

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group