NukeBoards - Kreatywność przede wszystkim
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  DownloadDownload
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
[Klikowiec] cremmy
Autor Wiadomość
Cremmy 
Sierżant


Główny edytor: MMF2
Posty: 114

16736 Prestiż
Wysłany: 20-05-2016, 21:28   [Klikowiec] cremmy

To było dokładnie 10 lat temu, 20 maja 2006 roku. Młody kremiusz wstał i wiedział, że to nie będzie zwykły dzień. Włączył komputer, zalogował się na forum Click Portal i kliknął wielki przycisk "Dodaj temat". Nie minęło wiele czasu nim pod jego kursorem znalazł się przycisk "Wyślij".
I stało się - niebiosa się zatrzęsły (bo przelatywał samolot), świat niespodziewanie został skąpany w światłości (bo słońce wyszło zza chmur). Wszyscy wiedzieli, że stało się coś nadzwyczajnego.
Dokładnie 10 lat temu w internecie znalazło się "Miasteczko" - pierwsza gra, której się nie wstydziłem pokazać szerszemu gronu, chociaż teraz bym tego pewnie nie zrobił.
Wydaje się, że to nic takiego. Jest jednak osoba, którą tak szybki upływ czasu przeraził. Tak bardzo, że straciła wszelką wolę do gierkoróbstwa i całą motywację. Mowa o Autorze.
Przeglądając swoją stronę internetową, Autor zobaczył datę wydania pierwszego Miasteczka. Szok spowodował, że cała motywacja z niego spadła i po niebie się potłukła. Jest tylko jedna osoba, która może mu teraz pomóc - Narrator. Zazwyczaj czający się za kamerą, dokładnie opisujący wydarzenia, teraz jest zmuszony wziąć sprawy w swoje ręce.

Wystarczy chyba tego bredzenia, programowanie po nocach wyraźnie mi nie służy. Zostawię tutaj te dwa linki i idę szukać motywacji... Znaczy się, Autor idzie.
https://www.youtube.com/watch?v=oIuSCP3eJpo - Trailer
http://crm.wyobraz.net/?download=43 - Gra
_________________
<Wyobraź tu sobie podpis~>
 
     
duur 
Starszy sierżant


Główny edytor: Fusion 2.5 Dev
Drugi edytor: TGF
Pojedynki: nie
Posty: 178

19 Prestiż
Wysłany: 22-05-2016, 21:55   

mistrz pętli! :--D

dzięki za gierkę <3
 
     
Cremmy 
Sierżant


Główny edytor: MMF2
Posty: 114

16736 Prestiż
Wysłany: 24-05-2016, 20:07   

Ależ proszę. A teraz pogrążmy się razem w melancholii z powodu upływu czasu.
_________________
<Wyobraź tu sobie podpis~>
 
     
Cremmy 
Sierżant


Główny edytor: MMF2
Posty: 114

16736 Prestiż
Wysłany: 25-05-2021, 15:10   

Po latach objawiam się ponownie. Zrobiłem gierkę na "MiedźJam" w CF2.5 - z ciekawości, jak bardzo zmienił się w stosunku do MMF2.
Organizatorzy prosili, aby nie wrzucać gier do czasu ogłoszenia wyników, ale screeny chyba będą dozwolone: https://crm.wyobraz.net/?download=49
https://www.youtube.com/watch?v=0YxaWSRIId0

Możliwe, że zapomniałem jak się używało klików, ale CF działał... dziwnie (np. sprawdzałem nachodzenie par obiektów A i B, zapisywałem fixed A do zmiennej A obiektu B - dostawałem fixed obiektu po drugiej stronie mapy o.O ).
Edytor graficzny za to nic a nic się nie zmienił - dalej jest tak samo beznadziejny ( ͡º ͜ʖ͡º)
_________________
<Wyobraź tu sobie podpis~>
 
     
drc 
Plutonowy


Główny edytor: MMF2
Posty: 81

391 Prestiż
Wysłany: 26-05-2021, 10:24   

:D :D :D Pochwa l się jak Ci poszło w tym Jamie.
 
     
Cremmy 
Sierżant


Główny edytor: MMF2
Posty: 114

16736 Prestiż
Wysłany: 27-05-2021, 18:45   

Już mogę wrzucić :> : http://nb.romanx.webd.pl/viewtopic.php?p=60878
_________________
<Wyobraź tu sobie podpis~>
 
     
Wackyjackie 
Bohater
Starszy Chorąży Sztabowy Randomu


Główny edytor: MMF2 Dev
Drugi edytor: Stencyl
Pojedynki: nie
Steam:
Posty: 717

36331 Prestiż
Wysłany: 19-07-2021, 11:44   

Oo, sequel Rocha. Obczaję dzisiaj! Tylko link martwy EZ-ImageManip , pobrałem ze strony konkursu.
_________________
 
 
     
Cremmy 
Sierżant


Główny edytor: MMF2
Posty: 114

16736 Prestiż
Wysłany: 19-07-2021, 21:03   

Wackyjackie napisał/a:
Tylko link martwy

Faktycznie, dzięki za zwrócenie uwagi :cookie:
_________________
<Wyobraź tu sobie podpis~>
 
     
duur 
Starszy sierżant


Główny edytor: Fusion 2.5 Dev
Drugi edytor: TGF
Pojedynki: nie
Posty: 178

19 Prestiż
Wysłany: 10-08-2021, 16:34   

Zagrałem. Wygrałem.
 
     
Wackyjackie 
Bohater
Starszy Chorąży Sztabowy Randomu


Główny edytor: MMF2 Dev
Drugi edytor: Stencyl
Pojedynki: nie
Steam:
Posty: 717

36331 Prestiż
Wysłany: 13-08-2021, 12:56   

EDIT:
Popieprzyłem gierki i zagrałem pierwszy raz w Autora myśląc, że to ta gra z Rochem i na końcu zonk xD. Także spóźniona 5 lat recenzja poniżej :madugly:

Dzięki za gierkę, poczułem się 15 lat młodszy. Grałem w miasteczko w dniu premiery, teraz pamiętam tylko koszenie trawnika ;p. Rozczarowało mnie trochę zakończenie, serio myślałem, że jak drugi raz przejdę to będzie coś ekstra.

Spoiler:


BTW
1) nie działa wersja fullscreen jak mam 2 monitory (4k monitor + fhd ekran laptopa).
2) mam artefakty graficzne, czasem jakieś prześwity tła się pojawiają i przecinają mi ekran (po chwili znikają).
_________________
 
 
     
Cremmy 
Sierżant


Główny edytor: MMF2
Posty: 114

16736 Prestiż
Wysłany: 15-08-2021, 07:40   

Wackyjackie napisał/a:
serio myślałem, że jak drugi raz przejdę to będzie coś ekstra.

Niestety, kończyłem grę późno w nocy, żeby wyrobić się z premierą, więc nie dałem rady zrobić nic więcej ^^ '

Wackyjackie napisał/a:
nie działa wersja fullscreen jak mam 2 monitory

Sprawdzę, dzięki za info. Teraz już wiem, że raczej lepszym pomysłem jest używanie "borderless window" zamiast "fullscreen" do zrobienia pełnoekranowego okna, ale zobaczę co się dzieje aktualnie.

Wackyjackie napisał/a:
mam artefakty graficzne

A niby OpenGL daje gwarancję, że nie będzie prześwitów jeśli krawędzie będą na tych samych współrzędnych :F Też to zauważyłem, ale nie miałem czasu się tym zająć.
_________________
<Wyobraź tu sobie podpis~>
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

PSK Cytaty Klikibaza - kopia wszystkich klików Klikipedia - encyklopedia o tworzeniu gier Discord KlikCzat Zaproszenie
Daj piniondza Wielkie Muzeum Klikowe

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group